Aqua Dragons: Podsumowanie


Aqua Dragons wprowadziły w nasze życie sumienność i przyzwyczajenie. Tak jak w przypadku innych zwierząt trzeba pamiętać, aby je nakarmić czy napowietrzyć wodę.
Opieka jest łatwa i bezproblemowa, może to robić nawet kilkulatek (Adaś za chwilę skończy 3 latka) z naszą niewielką pomocą.

Akwaria, w których hoduje się zwierzątka nie wymagają wiele miejsca, więc nie ma obaw o to, gdzie je postawić. Należy jednak zwrócić uwagę, aby to było miejsce odpowiednio nasłonecznione. Mamy akurat okres zimowy, więc nasze zbiorniki stoją na parapetach. Bliżej lata zostaną przeniesione tak, aby nie stały bezpośrednio na gorącym słońcu, które może zepsuć wodę.
Najlepsze w tym wszystkim jest to, że nie trzeba czyścić akwariów tak jak w przypadku posiadania rybek. To niesamowita zaleta - zwłaszcza dla rodziców, na których to zazwyczaj spoczywa obowiązek dbania o czystość.

Po doczekaniu się dorosłych osobników doczekaliśmy się jajeczek, które opadły na dno. Cykl życia zatoczył koło, a zatem z jajeczek znowu wykluły się młode.

Choć jest to ostatni wpis dotyczący Morskich Smoków, to nasza przygoda wcale się nie kończy. Z pewnością natkniecie się jeszcze na zdjęcia naszych podopiecznych gdzieś na fanpage lub na instagramie.
W trakcie całej naszej przygody najfajniejsze było to, że o każdą wątpliwość mogliśmy zapytać dystrybutora - Gonzo Toys - i nie jest to wynikiem współpracy, ale dbałością o klienta - jeśli macie jakiś problem, pytania piszcie śmiało!


Porównując wszystkie 3 zestawy nie umiem doradzić Wam, który bym wybrała, a to dlatego, że musicie to zrobić dostosowując go do upodobań Waszych dzieci. W naszym domu najlepiej i najcieplej został przyjęty zestaw In Space - świecący w ciemności i posiadający lampkę led. Bardzo dobrze podgląda się w nim Smoki, które na początku swojego życia wyglądają jak malutkie białe przecinki. Dzięki dosyć sporemu otworowi łatwo też je nakarmić.


O zestawach, jakie posiadamy możecie poczytać >>> TUTAJ <<<

Warto nadmienić, że Gonzo Toys otrzymało nagrodę za zabawkę roku 2017!


Jeżeli Wasze dzieci "wiercą dziury w brzuchu" o własne zwierzątko, to śmiało możecie spróbować z Aqua Dragons. Obserwowanie ich jest fascynujące i uspokajające. Bywa, że podkradam dzieciom akwaria, stawiam je na stole i patrzę sobie na pływające stworzonka.

Chcecie zobaczyć jak wyglądały nasze początki z Morskimi Smokami? Zapraszam do zakładki Gonzo Toys (po lewej stronie). Tam znajdziecie wszystkie linki i najważniejsze informacje.
Zachęcam też do bieżącego obserwowania profilu Gonzo Toys na facebooku: https://www.facebook.com/gonzotoys/, oraz do odwiedzenia strony: http://gonzotoys.pl/

6 komentarzy:

 1. Uwielbiam tego typu zabawki :) Świetna sprawa, z której dziecko może się wiele nauczyć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląda to interesująco, ale nie wiem czy nie zbyt skomplikowanie. To raczej dla takich większych dzieci. Fajny wpis, pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Trzeba tylko zadbać o wodę, która mętnieje. Wiadomo, że dziecko lubi smakować różne rzeczy więc tym bardziej warto zadbać o wodę i ją wymieniać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaciekawiło mnie Aqua Dragons. W wolnej chwili poczytam dokładnie. Fajny wpis, dzięki za to i pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Niesamowita zabawka. Nic więc dziwnego, że została wyróżniona :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak wymienic wodę w akwarium?

  OdpowiedzUsuń