Aqua Dragons: kolejny tydzień

Od założenia hodowli Aqua Dragons minęło sporo dni. Co dzień napowietrzaliśmy zbiorniki, pamiętaliśmy o karmieniu naszych stworków. Efekt?! Morskie Smoki pięknie wyrosły ciesząc nasze oczy.

Kiedy widzieliście je ostatni raz w >>> TYM WPISIE <<< były zauważalne "gołym" okiem, ale jeszcze całkiem malutkie. Po ok. tygodniu wyglądały tak:Następnie urosły do całkiem sporych rozmiarów (1 - 2 cm) zmieniając się w dorosłe osobniki o nieco różowej / czerwonej barwie. 

Faktycznie (jak opisuje je dystrybutor - Gozo Toys) można zauważyć, że zwierzątka różnią się między sobą. Jedne są bardziej czerwone, inne mają dłuższy "ogonek". Zauważyliśmy też moment, kiedy niektóre łączyły się w pary - pływały złączone razem (samiec jest poniżej i chwyta samicę antenkowatymi wypustkami, które wystają z jego głowy). U paru smoków z czasem pojawiły się czarne kuleczki przy ogonie. To jajeczka!


Obserwowanie Aqua Dragons jest niezwykle zajmujące. Czasami mamy wrażenie, że nasze żyjątka gonią się, albo walczą ze sobą. Innym razem pływają w kółko, albo uprawiają jakąś wodną jogę.
Aqua Dragons są słodkie - serio! Spójrzcie tylko na te oczka!Każdy Aqua Dragon ma troje oczu, zestaw dwóch płetw, które działają jak skrzela, aby smoki mogły oddychać i zjeść, a także umożliwiają im pływanie w wodzie. Osobniki męskie mają grzywę na głowie.  Samice są dłuższe i można je wyróżnić dzięki „żarówkom” na plecach, która  właściwie są workami jajecznymi, są w ciąży i noszą w nich swoje dzieci!Smoki zauroczyły całą naszą rodzinę. Od męża po teściową. Nawet moja mama stwierdziła, że chciałaby mieć własne akwarium.
Jeżeli macie jakieś problemy (czy coś poszło nie tak), to nie martwcie się. Producent pozostaje do Waszej dyspozycji przez cały okres trwania hodowli. Śmiało ślijcie pytania!

Chcecie dowiedzieć się więcej?
Odsyłam Was do wpisu o Morskich Smokach, który znajdziecie >>> TUTAJ <<<
Zapraszam także na stronę http://gonzotoys.pl/ i https://www.facebook.com/gonzotoys/ gdzie znajdziecie najważniejsze informacje, a także porady i wskazówki dotyczące Aqua Dragons.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz