Aqua Dragons: Dzień pierwszy - zakładamy hodowlę.

Smoki Morskie: Dzień pierwszy... czyli zakładamy własną hodowlę. Jak to zrobić? Dowiecie się już za chwilę.
O tym czym są Aqua Dragons pisałam Wam >>> TUTAJ <<< - zanim przeczytacie dalej polecam zapoznać się z tym postem.


Jak już wspomniałam (we wskazanym wpisie) Smoki Morskie, to żywe stworzenia, o które trzeba dbać tak samo jak o inne zwierzęta - z odpowiedzialnością i szacunkiem. Moim zdaniem idealnie nadają się do tego, aby stać się pierwszymi zwierzątkami Waszych dzieci. Nie są tak wymagające jak chomik, myszka czy rybki, ale z całą pewnością nauczą wielu pozytywnych rzeczy, a opieka nad nimi będzie wspaniałym doświadczeniem.

Zakładanie hodowli jest stosunkowo proste. Musicie posiadać zestaw: jajeczka, pokarm oraz zbiornik, w którym umieścicie zwierzątka, a także butelkową (niegazowaną) wodę mineralną.
W niektórych zestawach np. w Aqua Dragons In Space - zestaw 6002 znajdziecie termometr do pomiaru temperatury wody. Przydatna rzecz, jeśli nie jesteście pewni czy jest odpowiednio ciepła. 
Aby stworzyć idealne warunki do rozwoju naszych Smoków trzeba zadbać o odpowiednią temperaturę pomieszczenia (17ºC do 31ºC), w którym będzie stało akwarium. Z naszych obserwacji wynika, że w pomieszczeniu ciut cieplejszym (21ºC - 22ºC) wylęg stworzonek nastąpił nico szybciej niż w pokoju, w którym zazwyczaj jest ok. 20ºC.

Wodę do pojemnika wlewany do oznaczonej lini. W naszym przypadku to są kreseczki na akwariach z zestawów: Podstawowy 4003 z lampką LED, Aqua Dragons In Space - zestaw 6002, Aqua Dragons In Space - zestaw 6001.
Następnie wsypujemy zawartość saszetki z jajkami  i solami (Eggs). Po wsypaniu woda robi się mętna, pojawia się nawet lekka "pianka". Sole rozpuszczają się, a na powierzchni i w środku pływają maleńkie brązowe jajeczka. 


        

Od tego momentu zaczyna się cała przygoda, choć tak na prawdę w pierwszej dobie (poza pływającymi jajeczkami) jeszcze nic nie widać. 
Postępy w rozwoju naszych podopiecznych można oglądać za pomocą dołączonej do zestawu lupy. W przypadku 4003 jest to lupa trzymana w rączce, a w pozostałych 2 to nakładka z "powiększającym okienkiem", którą umieszczamy na na górze naczynia. 
Ważnym elementem dbania o Aqua Dragons (zwłaszcza w pierwszych dobach życia) jest odpowiednie natlenianie wody. Robimy to na 2 sposoby: dołączoną do zestawu pipetką albo przelewając wodę z naczynia do naczynia. W przypadku pierwszego z nich należy uważać, aby nie zassać wody ze zbiornika (by nie uszkodzić malutkich żyjątek). 
Używając pipetek czynność wtłaczania powietrza trzeba powtarzać przez ok. minutę. 
Kuba nie ma z tym problemu - choć natleniając wodę za każdym razem bardzo uważa by przypadkiem jej nie zassać. "Włożyć pipetkę, ścisnąć i ściśniętą wyjąć". Adasiowi należy pomóc - jest jeszcze mały, więc robimy to razem.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz