Teoria Muzyki dla Maluchów Część 1 - Marta Carillon, Marek Tomaszewski


Stron: 65
Oprawa: miękka

Pamiętacie lekcje muzyki odbywające się w szkole? Albo jeszcze wcześniej... np. rytmikę w przedszkolu? To były moje ulubione zajęcia... póki nie wprowadzano teorii. Nie lubiłam, nie chciałam się jej uczyć. Do dnia dzisiejszego nie pamiętam nazw nutek ani gdzie i jak je się rysowało.

"Teoria Muzyki dla Maluchów Część 1" to 65-cio stronnicowa książeczka, która wprowadza w świat muzyki już najmłodsze dzieci. Najbardziej atrakcyjne (zdaniem moich chłopaków) są dołączone do niej naklejki (46 sztuk!) wzbogacające zabawę. Dla mnie oczywiście największe znaczenie ma aspekt edukacyjny.


"Teoria Muzyki dla Maluchów część 1 to edukacyjna, innowacyjna, muzyczna książka dla najmłodszych. Stworzone przez specjalistów efektywne ćwiczenia, barwne ilustracje, system nagród i naklejki, zachęcają dziecko do poznawania świata muzyki."

Zabawę z książką można dodatkowo sobie umilić dzięki piosenkom, które (w wersji elektronicznej do pobrania lub odsłuchania) są dostępne na stronie Music Steps
Utworów słucha się przyjemnie (nie tylko wypełniając książeczkę), a melodie łatwo wpadają w ucho.


Książka jest przepięknie wydana - kolorowe rysunki przyciągają uwagę malucha, a nagrody w postaci naklejek motywują do dalszej zabawy (i co za tym idzie do nauki!)

       


Przedział wiekowy to ok. 4 - 7 lat, ale i młodsze dzieci poradzą sobie z zadaniami - trzeba połączyć kropki, nakleić naklejkę, narysować coś, podpisać, czasami wyklaskać rytm albo zaśpiewać.Wykonywanie poleceń ułatwia zamieszona na początku książki obrazkowa instrukcja.
Na samym końcu czeka nas test sprawdzający wiedzę.Kolejną zaletą są ogromne litery ułatwiające dziecku samodzielne czytanie, a także fakt, że większość tekstu to rymowanki.


Jak sami widzicie nauka może być lekka i przyjemna. W przypadku Kuby (8 lat) zabawa skutkuje nie tylko znajomością podstaw teorii muzyki, ale także ćwiczeniem płynności czytania. Adaś (2,5 roku) z kolei uwielbia wszelkie książeczki i zadania polegająca na przyklejaniu naklejek, dzięki czemu może ćwiczyć operowanie paluszkami oraz zdolność logicznego myślenia. 


Więcej informacji na temat książeczki znajdziecie klikając >>> TUTAJ <<<

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz