Hania Humorek i przyjaciele. Rysiek Zyga. Zdumiewający Pan Magik - Wydawnictwo Egmont


Stron: 64
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Egmont
Cena: ok. 19,99 zł

O Kubowych perypetiach z czytaniem już kiedyś Wam wspominałam. Dlatego w nasze ręce trafiła książeczka Hania Humorek i przyjaciele. Rysiek Zyga. Zdumiewający Pan Magik od Wydawnictwa Egmont. 

 O nowych pozycjach z serii o "Hani Humorek" pisałam już wcześniej - aby przeczytać kliknij 
>>> TUTAJ <<<

1. lutego br. na półki księgarskie trafiły dwa nowe tytuły w serii Hania Humorek i przyjaciele Megan McDonald. Autorka ponownie pisze dla nieco młodszych czytelników, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z czytaniem. „Rysiek Zyga. Zdumiewający Pan Magik” i „Mania Pisania słynna reporterka” to nowe, zabawne opowiadania, z kolorowymi ilustracjami i dużą czcionką – w sam raz na początek przygody z czytaniem.

Hani Humorek nie trzeba nikomu przedstawiać. Ta błyskotliwa, pełna energii trzecioklasistka o nieograniczonej wyobraźni mieszka wraz z rodzicami i młodszym bratem, ma ulubionego nauczyciela – pana Łopucha, muchołapkę o wdzięcznym imieniu Szczęki i grono przyjaciół – paczkę, z którą nie sposób się nudzić. Wśród nich są więc najbliższy przyjaciel Hani – Rysiek, oraz Mania Pisania. 

Tym razem Hania zostaje asystentką najprawdziwszego Magika.. tj. Ryśka Zygi. Z tej współpracy wynika wiele... zabawnych (dla czytelnika!) zdarzeń, które lekko nadszarpną przyjaźń bohaterów. Zdradzić mogę jedynie tyle, że historia (jak zawsze!) kończy się happy endem!

Nasze wrażenia?
Kuba czytał, ja słuchałam i śmiałam się razem z nim. Niekoniecznie udane sztuczki Ryśka i pomysły Hani wywołały uśmiech na naszych twarzach.
Duże literki, kolorowe ilustracje i zabawna historia sprawiły, że nawet nie wiedział, kiedy skończył czytać. Właściwie, to przeczytanie całości zajęło mu dwa krótkie popołudnia.

Książka z przygodą Hani Humorek i Ryśka jest wydana na grubszym papierze, a treść została podzielona na 3 rozdziały - co dla dziecka, które zaczyna przygody z książkami jest dużą zaletą (w końcu to powód do dumy, gdy uda się przeczytać kolejny rozdział!)
Kieszonkowe wydanie pozwala na zabranie jej praktycznie wszędzie - myślę, że ze spokojem wejdzie do każdej maminej torebki.
Z historii tej dowiemy się także, że największą magią, jaka istnieje jest przyjaźń.Wpis powstał przy współpracy z Wydawnictwem Egmont Polska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz