Centrum Edukacji Dziecięcej - Seria: Pierwsze czytanki


Stron: 32
Oprawa: miękka
Przedział wiekowy: 6+
Wydawnictwo: Centrum Edukacji Dziecięcej
Format: 210x145mm
Cena: ok. 9,99 zł

Miłości do książek Kuba po mnie niestety nie odziedziczył. Albo inaczej. Pasja do czytania została brutalnie zdeptana... mniej więcej na początku 1 klasy. Kuba bardzo dużo chorował i w związku z tym miał masę zaległości. Goniliśmy z materiałem, aby nie być "w tyle" za innymi. Wylanych łez nad książkami nie zliczę. Przymus i kolejne godziny spędzone nad lekcjami skutecznie go zraziły. Choć wcześniej uwielbiał wspólne czytanie.
Teraz dwoję się i troję, aby choć trochę zachęcić go do samodzielnej przygody z książką.
Chodzę po księgarniach, szukam w internecie. Wspólnie odwiedzamy bibliotekę - co Kuba uwielbia!
Takim sposobem (we wakacje) natrafiłam na serię "Pierwsze Czytanki" Centrum Edukacji Dziecięcej wydaną pod patronatem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz miastoDZIECI.pl

Książeczki z tej serii to 32 stronnicowe opowiadania, których bohaterami są dzieci. Każda z nich to inna przygoda - czasami z zupełnie zaskakującym zakończeniem.
Zdania są proste, zrozumiałe, a litery w tekście duże co sprawia, że dziecku przyjemnie się czyta.
Wszystkie opowiadania, które posiadamy zostały bardzo ładnie zilustrowane co skutecznie przykuwa uwagę i zachęca do dalszej przygody z książką.

Samodzielne przeczytanie książki dało Kubie mnóstwo satysfakcji. Z zadowoleniem odkładał przeczytaną pozycję na półkę. W końcu mu się udało! Efekty wakacyjnego czytania dostrzegła nawet jego Pani, choć nadal "jesteśmy do tyłu" jeśli chodzi o technikę i szybkość.
Minusy? Nie ma minusów. Książeczki są bajecznie kolorowe, opowiadania ciekawe, a do tego można je kupić w bardzo przystępnej cenie.

Jeżeli macie problemy podobne do naszych, a wizja opasłego tomu przeraża Wasze dziecko, to z czystym sumieniem mogę polecić Wam książeczki Centrum Edukacji Dziecięcej.

Cała seria to aż 8 tytułów, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie (jeszcze nie nabyliśmy wszystkich).
Zuzia i piesek w kratkę
Zosia i fiołkowy kapelusz
Pierwsze czytanki. Jaś i zaczarowany przyjaciel
Antek i stara jabłonka
Lenka i magiczne drzewo
Franek i zielony stworek
Matylda i czekoladowe ciastko
Kuba i niesforna piłkaWięcej informacji na temat książeczek znajdziecie pod linkiem:
https://publicat.pl/seria/ced/786,pierwsze-czytanki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz