Lego Duplo - Moje pierwsze pojazdy - 10816


Nr. katalogowy: 10816
Ilość elementów: 36
Grupa wiekowa: 18 mc +
Cena: ok. 79 zł
https://www.lego.com/pl-pl/duplo/products/my-first-cars-and-trucks-10816

Chyba nie wymyślono dotąd lepszej zabawki niż klocki. Budowanie usprawnia pracę rączek, ćwiczy wyobraźnię, pobudza kreatywność, a przede wszystkim sprawia mnóstwo radości. Mają je wszyscy. Chyba nie ma takiego domu, w którym nie znalazłby się zestaw jakiś klocków.

Kuba buduje odkąd pamiętam, a Adaś zaczął składać proste konstrukcje... sama nie wiem kiedy. Dziś mając 2 latka (i miesiąc) potrafi złożyć domek czy proste autko, w którym przewozi ulubione ludziki.
O Lego Duplo pisałam Wam już dawno temu - kiedy recenzowałam Szpital Miejski. Możecie przeczytać o nim >>> TUTAJ <<<

Przy okazji Świąt wynalazłam klocki idealne dla małego fana wszelkiego rodzaju samochodów. "Moje pierwsze pojazdy", to 36ścio elementowy zestaw, który pozwala dziecku na zbudowanie kilku autek, dźwigu lub tego, co podpowie wyobraźnia.
Ponieważ zestaw dedykowany jest dla dzieci od 1,5 roku nie znajdziemy w nim typowej instrukcji (nie ma także ludzików, ale za to są klocki z nadrukowanymi buźkami). Zamiast niej są 3 dwustronne karty na, których można wzorować się podczas budowania. Dziecko patrząc na obrazek musi wyszukać części i odpowiednio je połączyć. 
Adaś jeszcze nie do końca umie odwzorować tego, co widzi, ale odnajdywanie potrzebnych klocków idzie mu bardzo sprawnie. 
Niestety minusem jest to, że karty zostały nadrukowane na mięciutkim, dosyć cienkim kartoniku. Uniemożliwia to samodzielną zabawę, ponieważ bardzo szybko ulegają zniszczeniu. Myślę, że za tą cenę producent powinien bardziej zadbać o ich trwałość. 
Poza tym kart jest zbyt mało do możliwości, jakie daje nam ten zestaw. Z klocków można wybudować znacznie więcej pojazdów - co widać np. na pudełku. Ja z naszego powycinałam obrazki i traktuje je jako dodatkowe karty. 


Zakup "Moich pierwszych pojazdów", to był zdecydowanie strzał w 10! Adaś uwielbia bawić się nimi, zachęcając wszystkich do wspólnego budowania. Klocki mają śliczne, żywe kolory (co z pewnością przyciąga uwagę) i jak przystało na Lego Duplo są trwałe i bezpieczne. Elementów nie jest oszałamiająco dużo, ale dzięki temu, że są tak różnorodne można z nich stworzyć wiele ciekawych pojazdów. 

       

1 komentarz:

  1. Lego prawie zawsze sprawdza się jako prezent :) Jeśli ktoś szuka prezentu dla 3-latka to polecam https://haribi.pl/blog/sklep-z-zabawkami/co-na-prezent-dla-3latka

    OdpowiedzUsuń