Smily Play LOKOMOTYWA ROŚNIJ ZE MNĄ


Przedział wiekowy: 12mc+
Cena: ok. 150 zł

"Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka..." Nie znam dziecka, które na pewnym etapie swojego życia nie pasjonowałoby się pociągami. Szczególnie, jeśli to dziecko na co dzień ma możliwość podglądania pędzących po torach pojazdów. 
Dzięki kolejnemu szczęśliwemu zrządzeniu losu w naszym domu pojawiła się piękna, wielka i kolorowa "Lokomotywa rośnij ze mną od Smily Play."

"Lokomotywa Rośnij ze mną jest multifunkcyjną, muzyczną zabawką, wspomagającą dziecko podczas nauki chodzenia. Ta zabawka będzie towarzyszyła dziecku przez długi czas oferując mnóstwo funkcji. Zabawka „rośnie” razem z dzieckiem. Dla siedzących dzieci jest interaktywnym centrum zabawy. Następnie zamienia się w chodzik, zapewniający solidne oparcie przy stawianiu pierwszych, samodzielnych kroków. W końcu staje się jeździkiem. Zabawka wyróżnia się żywymi , kontrastującymi kolorami. Wesoła muzyka, kolorowe światełka i różnorodne dźwięki prowokują dziecko do zabawy i aktywności ruchowej. Ta zabawka jest rewelacyjna i z pewnością sprawi Twojemu dziecku mnóstwo radości.

Co oferuje lokomotywa:

- Zabawka imituje pociąg (lokomotywę z wagonikiem), w trakcie ruchu wydaje charakterystyczne dźwięki; gwizd, stukot kół.
- Odłączalny wagonik spełnia rolę stabilnego siedziska.
- Po odłączeniu wagonika zabawka zamienia się w muzyczny chodzik, wyposażony w uchwyt do pchania.
- Mrugający komin lokomotywy, ruchome okienka, obracany walec, zębate kółka przyciągają uwagę dziecka i zachęcają do zabawy.
- Zabawka odtwarza różne teksty jak: „bileciki do kontroli”, „proszę odsunąć się od torów”, „ proszę wsiadać drzwi zamykać”, „odjeżdżamy, odjeżdżamy”.
- Lokomotywa posiada dwa tryby głośności.
- Kolorowe przyciski uruchamiają efekty dźwiękowe (wesołe, ładne melodie).

- Przyciski funkcyjne umieszczone na dachu lokomotywy są klawiszami prostego pianinka, umożliwiają tworzenie prostych melodii, a także nazywają kolory naciskanych klawiszy i napisane literki." <-- http://smilyplay.pl/produkt/smily-play-lokomotywa-rosnij-ze-mna/

Zabawka jeszcze zapakowana w kartonik wzbudziła zainteresowanie obu chłopaków. Zwłaszcza Kuby (tak! Tego wyrośniętego 8śmiolatka!), ponieważ po rozpakowaniu (ku jego radości) okazało się, że Lokomotywa jest w częściach i trzeba ją złożyć. Oczywiście wszystko według załączonej instrukcji.Składanie zabawki okazało się dziecinnie proste i odbyło się bez pomocy kogokolwiek z dorosłych.   


Po złożeniu przyszedł czas na testowanie :) tu oczywiście najwięcej do powiedzenia ma Adaś, który lokomotywą bawi się na co dzień. Dzięki temu, że pociąg posiada dwa tryby zabawy (nauka literek i kolorów oraz dźwięki) Lokomotywa Rośnij Ze Mną nie jest zwykłym jeździkiem.
Aby przełączyć tryb wystarczy przesunąć któreś z okienek w dół lub w górę.
Zabawka wprawiona w ruch wydaje dźwięki jak prawdziwa lokomotywa. Usłyszymy także wesołe teksty w stylu "bileciki do kontroli", "proszę odsunąć się od torów".
Przyciski funkcyjne uruchamiają różne odgłosy i melodie - w ich rytmie komin mruga czerwonym światełkiem.

Jak zabawa wygląda w praktyce? Zobaczcie sami!   


Lokomotywa Rośnij Ze Mną wykonana jest z mocnego tworzywa, które okazuje się być odporne na wszelkie wypadki i upadki. Powierzchnia z czasem trochę się rysuje (zwłaszcza koła), ale to raczej jest normalne w tego typu zabawkach.
Kolory są żywe, intensywne - przyciągają uwagę maluszka, a dźwięki i melodie łatwo wpadają w ucho. Dużą zaletą jest regulacja głośności, a także przechodzenie w "stan uśpienia" kiedy dziecko przestaje się bawić.

Oprócz tego, że zabawka jest jeździkiem może także służyć jako chodzik - pchacz. Wystarczy odpiąć wagonik od lokomotywy. Aby to zrobić należy dosyć mocno wcisnąć guzik znajdujący się po prawej stronie pociągu i przesunąć go w górę. To spowoduje zwolnienie blokady zabezpieczającej przed samoczynnym odczepieniem się wagonika w trakcie zabawy.
Moim jednak zdaniem sama lokomotywa służąca jako pchacz nie nadaje się do stawiania tych zupełnie pierwszych kroczków - ze względu na dużą wywrotność pojazdu.
Wagonik pod siedziskiem ma dosyć dużą przestrzeń i może służyć jako skrytka na różne drobiazgi i skarby zbierane przez dziecko podczas jazdy pociągiem.
Wysokość zabawki jest idealna (ok .60 cm z rączką), ale odpychanie się po panelach na początku sprawiało Adasiowi trochę trudności.

Zabawka prezentuje się naprawdę ładnie i jedynym minusem (prócz wywrotności samej lokomotywy) jest fakt, że tylko jedna (lewa) strona jest interaktywna. Druga posiada wytłoczone literki i kształty oraz przycisk odczepiający wagonik. Mimo wielu funkcji jak dla mnie czegoś tam brakuje.
Pociąg został zapakowany w estetyczny kartonik z praktyczną rączką i jest zasilany bateriami 3 x AA 1,5 V (dołączone do zestawu). Mimo codziennego użytkowania baterie (od nowości) nadal działają :)


A tak prezentują się poszczególne funkcje zabawki:


Jeżeli szukacie zabawki, która wystarczy na dłuższy czas, to z całą pewnością mogę polecić Lokomotywę Rośnij Ze Mną od Smily Play. Jest to przedmiot, który zainteresuje zarówno maluszka, jak i troszkę starsze dziecko.

1 komentarz:

  1. Super blog dziękuję za zaprezentowanie tej zabawki super się przydało

    OdpowiedzUsuń