Agnieszka Frączek "Po co komu mamut?"


Stron: 48
Oprawa: miękka
Przedział wiekowy: 3 - 7 lat
Format: 210×250
Wydawnictwo: Egmot
Seria: "Poczytaj ze mną"
Cena: 14,99 zł

Spotkaliście kiedyś mamuta? Nie? A my z Kubą tak! I to całkiem niedawno. Choć okazał się nieco inny niż te, które znamy z obrazków. Ten był... malutki. Kieszonkowy. I bardzo, ale to bardzo sympatyczny. Ale... po co komu mamut, zapytacie? A no... musicie o tym przekonać się sami.
Też chcecie go spotkać? Nic prostszego! Sięgnijcie po książkę Agnieszki Frączek "Po co komu mamut?" i poznajcie przygody tego dziwnego stworzenia.


"Po co komu mamut?" to kolejna pozycja od Wydawnictwa Egmont z serii "Poczytaj ze mną". Wszystkie książki tej serii zostały podzielone ze względu na gatunek: Kryminał, bajka, fantasy, reportaż, humor, baśń i przygoda.
Tym razem Kuba miał okazję poznać czym charakteryzuje się bajka, bo książka, o której mowa to rymowana historyjka opisująca niezwykłe przygody pewnego stwora.

"Sympatyczny mamut, który całe wieki spędził jako malowidło na ścianie jaskini, postanawia zmienić miejsce zamieszkania i wyruszyć w szeroki świat. Czeka na niego wiele niespodzianek... Ta klasyczna w formie bajka Agnieszki Frączek, pięknie zilustrowana przez Joannę Rusinek, rozbawi do łez i małych, i dużych." <- http://www.egmont.pl/

Ale co to jest ta bajka? Proszę bardzo. W książce znajdziemy wyjaśnienie:


Historia mamuta została przepięknie zilustrowana. Barwne strony w 100% ukazują to, co opisuje tekst. Książka wydana w dużym formacie na sztywniejszych kartkach świetnie się ogląda - co może potwierdzić nawet mały Adaś, który z zaciekawieniem spogląda na obrazki.           

Litery są duże, a forma bajki - rymowanka - sprawia, że przeczyta ją nawet mój 7dmio latek, któremu czytanie nie idzie zbyt dobrze.


Co spotka kieszonkowego mamuta, kiedy zejdzie ze ściany w jaskini? Kogo spotka i komu okaże się potrzebny? Z tej historii na pewno nauczymy się jednego: można się z kimś zaprzyjaźnić, nawet jeśli trochę się od nas się różni.

Wpis powstał przy współpracy z Wydawnictwem Egmont Polska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz