Smlily Play - Auto Wesołek


Nr. Kat: 0659
Grupa wiekowa: 12mc +
Cena: ok. 60zł

Adaś ma w tej chwili 14 mc i uwielbia autka. Do perfekcji opanował układanie wieży z kółek, a teraz intensywnie pracuje nad dopasowywaniem kształtów. Oj trudne to zadanie dla niezgrabnych rączek.
Dlatego długo myślałam nad tym, aby sprawić mu jakiś sorter, który będzie nie tylko świetną zabawką, ale także pomocą w nauce. Mam jednak szczęście (tak, czasami mi dopisuje) i udało mi się wygrać w konkursie bardzo fajną zabawkę - spełniającą wszystkie moje (i Adaśka) oczekiwania. 

Auto Wesołek od firmy Smily Play:
- "Rozwija sprawność manualną dziecka
- Wspomaga rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej
- Uczy kształtów
- Stymuluje zmysł wzroku i słuchu
- Usprawnia funkcjonowanie analizatora wzrokowego i zwiększa precyzję dłoni
- Wspaniale pobudza wyobraźnię stając się towarzyszem zabaw

 Autko Wesołek w całości wykonane jest z bezpiecznego plastiku, łatwego do utrzymania w czystości. Produkt spełnia normy Unii Europejskiej w zakresie bezpieczeństwa oraz wpływu na zdrowie i środowisko." <- http://smilyplay.pl/produkt/smily-play-auto-wesolek/

Kiedy przyszła paka Adaś dosłownie oszalał. Nie pozwalał nikomu dotknąć autka. Nie dziwię mu się - żywa kolorystyka i wpadające w ucho melodie zachęcają dziecko do zabawy. Momentalnie zaczął przyduszać przyciski  - odkrywając możliwości Wesołka jeszcze nie rozpakowanego z kartonu.Jak zabwaka sprawdza się na co dzień?
Autko posiada sznureczek do ciągnięcia, a wprawione w ruch zaczyna ruszać oczkami i maską. Intryguje to Adaśka - majstruje paluszkami chcąc samodzielnie zmienić wyraz "twarzy" Wesołka.

                       

Samochód wydaje z siebie różne dźwięki - słychać odpalanie silnika, melodie i kwestie w j. polskim. Sznurek w sam raz odpowiada długością do wysokości mojego szkraba. Ze względu na bezpieczeństwo jest krótki i niczym nie zakończony.
Na dachu samochodu znajduje się suwak, który spełnia 2funkcje - przełączenia trybu zabawy (same melodie lub edukacja) i wyłączenie zabawki. Oprócz tego są jeszcze 3 kolorowe, świecące
przyciski - kwiatek, owal i gwiazdka. Po naciśnięciu (w zależności o trybu) Wesołek mówi, jaki to kształt, wygrywa dźwięk albo melodię. Oczywiście wszystko w rytmie światełek.


Największą zaletą jest możliwość dopasowywania kształtów. Służą temu 4 klocki i otwory znajdujące się po bokach autka. Kiedy dziecko wykona zadanie prawidłowo zostaje nagrodzone dźwiękiem.
Aby ponownie rozpocząć przygodę ze sortowaniem, wystarczy otworzyć znajdujące się z tyłu drzwiczki bagażnika.

Wesołek został w całości wykonany z wysokiej jakości plastiku i jest zasilany bateriami - 3xAAA 1,5V (dołączone do zabawki). Jest bezpieczny - nie posiada żadnych ostrych krawędzi.
Oczywiście przeszedł niezbędne crash testy - z pozytywnym wynikiem. Nic nie popękało, nie zostało zniszczone.

Po włączeniu zabawka przywita się z nami dźwiękiem odpalanego silnika mówiąc "Brummmm! Jedziemy" i melodyjką. Nie używana przez jakiś czas nawołuje dziecko tekstem "zostańmy przyjaciółmi", "Brumm! Jedziemy!" Brak reakcji powoduje przejście Wesołka w "stan uśpienia", który żegna się słowami "Baj- baj!". Nie trzeba go włączać czy wyłączać za każdym razem - aby go wybudzić, wystarczy przycisnąć jakikolwiek guzik lub wprawić autko w ruch.

Adaś polubił Wesołka, próbuje ciągnąć go po podłodze za sznureczek, ale jeszcze mu to nie wychodzi. Dopasowywanie kształtów nie jest proste - jesteśmy w trakcie nauki. Każdy sukces to uśmiech na twarzy i wielkie brawa.
Klocki przez otwory przechodzą gładko - jedynie kwadracikiem trzeba czasem trochę dłużej pomanipulować.

                     
Zabawka posiada tak właściwie tylko jeden minus - brak regulacji głośności. Taka opcja byłaby bardzo przydatna wtedy, kiedy dziecko uprze się i dusi przycisk tak, aby autko wygrywało jedną melodię. Zwłaszcza, że jest dosyć głośne. Klocki z kolei mają naklejki, które z czasem mogą ulec zniszczeniu.


Jak działa Wesołek? Chcecie go poznać? Zapraszam do obejrzenia filmiku!

2 komentarze:

  1. genialnie ze ktoś tak jak ja stara się wypędzić te beznadziejne i trujące zabawki z chin! U nas w domu kupuje się tylko zabawki ekologiczne wykonane z ekologicznych materiałów. Dziecko zdrowe, co najważniejsze. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. U mnie to autko długo buczy zanim powie"brum jedziemy". Nie wiem dlaczego tak się dzieje.

    OdpowiedzUsuń