Gryzak ortodontyczny ORTHEES Dr Brown's


Grupa wiekowa: 3mc +
Cena: ok. 15 zł

Ząbkowanie to trudna sprawa zarówno dla rodziców, jak i dla samego dziecka. U nas idzie to baaaardzo opornie i nie jest to miły okres w życiu Adasia. Mamy 10 mc i dwa ząbki, które wychodziły, wychodziły i wyjść nie chciały. Towarzyszyły temu chyba wszelkie możliwe objawy.

Idąc do sklepu w celu zakupu gryzaka można dostać oczopląsu. Żelowe, gumowe o różnych kształtach i kolorach. Jaki będzie najlepszy? Trudno stwierdzić. Można wydać krocie, a to, co spodoba się nam niekoniecznie będzie podobać się dziecku.
Adaś (podobnie jak Kuba) nie gustuje w gryzakach. Przynajmniej jeśli chodzi o te najtańsze. Ma swoje dwa ulubione i jeden z nich to właśnie gryzak ortodontyczny Orthees Dr Brown's.
Kupiłam mu go, gdy miał ok. 4 mc. Był to powtórzony wybór, ponieważ kiedy Kuba był mały miał bardzo podobny i cieszył się jego uznaniem.
Dzięki temu, że Orthees jest lekki (a jego kształt przypomina smoczek) maluszek nie ma problemu utrzymać go w dłoni.

Adaś 4 mc
Mój synek akurat należy do smoczkowych dzieci, więc degustując gryzak po raz pierwszy próbował go ssać. Szybko jednak zorientował się, że operując nim w buźce może sobie masować dziąsełka. Efekt jest jeszcze lepszy, gdy przed podaniem dziecku wsadzimy go na jakiś czas do lodówki.

Produkt został zrobiony z plastiku pokrytego gumową (sylikonową?) warstwą. Nie zawiera BPA. Różnego rodzaju nierówności i wypustki sprawiają, że sprawdza się przy wyżynaniu przednich jak i tylnych ząbków.Przy gryzieniu "skrzypi". Dostępny w dwóch kolorach: Niebieskim i różowym.
Mycie i czyszczenie nie sprawia kłopotu. Gryzak można myć w zmywarce.

Adaś 4 mc
Nasz gryzaczek używany jest już jakiś czas. Nie zauważyłam na nim śladów pogryzienia czy jakiś innych uszkodzeń. Może jedynie delikatne rysy. Jak widać na zdjęciu Orthees posiada niewielki uchwyt, ale niestety nie idzie przymocować go np. do łańcuszka od smoczka (przynajmniej nie do naszego.) 

Trudno tu mówić o poleceniu, bo sami musicie wybrać i dopasować odpowiedni gryzaczek dla Waszego dziecka. Adaś jest zadowolony właśnie z tego, a zatem i mi on odpowiada. 

Adaś 10 mc

2 komentarze:

  1. socallmemombaby.blogspot.com zapraszam na mojego bloga, w którym opowiem w jak trudnej sytuacji są nastoletnie matki. Proszę o wsparcie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. socallmemombaby.blogspot.com zapraszam na mojego bloga, w którym opowiem w jak trudnej sytuacji są nastoletnie matki. Proszę o wsparcie :)

    OdpowiedzUsuń