Rainbow Loom - czyli zabawa z gumkami :D

Słowo "gumka" u nas w rodzinie ma różne skojarzenia... hehe... nie wiem o czym Wy myślicie, ale dla nas jest to przypomnienie zabawnej historii z cukierni, w której od lat robimy zakupy - głównie jeśli chodzi o gumy balonowe. Mają ich tam całe mnóstwo, a raczyliśmy się nimi jeszcze przed pojawieniem się Kuby - takie to z nas duże dzieci :D

To o czym będę pisać (dziś i w kolejnym poście) nie będzie dotyczyć balonówki, tylko produktu, który znają praktycznie wszyscy, albo przynajmniej wszyscy o nim słyszeli.
Rainbow Loom - czyli bransoletki z gumek.
Myślicie, że to zabawka tylko dla dziewczyn? Nic mylnego. Kuba właśnie ma swój pierwszy, testowy zestaw i bawi się przy nim świetnie - przy okazji ćwicząc sprawność rączek i cierpliwość.

W tym poście jednak nie o zabawie. Chciałabym przedstawić Wam kilka istotnych i fajnych informacji na temat produktu, który otrzymaliśmy.

"Rainbow Loom® został stworzony przez Cheonga Choon Nga, imigranta o malezyjsko-chińskim pochodzeniu, który w 1991 roku przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych oraz studiował na Wichita State University, gdzie ukończył budowę maszyn. W 2010 roku, gdy był inżynierem ds. testów zderzeniowych dla Nissana i zobaczył, jak jego córki robią bransoletki z gumek, wpadł na pomysł zaprojektowania zabawki, dzięki której można robić bransoletki. Zachęcony przez swoją rodzinę do wprowadzenia produktu na rynek, Choon Ng zainwestował 11 000 dolarów i znalazł fabrykę w Chinach, która stworzyła części zrobione przez niego i jego żonę w czerwcu 2011 roku. Jego brat i kuzyn wymyślili silną nazwę handlową Rainbow Loom®. Sukces, jaki ona odniosła, jest niezwykły w branży zabawek.

Plecenie bransoletek możliwe jest więc dzięki oryginalnym Rainbow Loom®, które charakteryzuje się doskonałą jako-ścią oraz wyjątkowymi możliwościami wykazania się kreatywnością! Oryginalną marką Rainbow Loom® można oglądać na milionach filmów umieszczonych na youtube.W 2014 roku Rainbow Loom® zostało uznane w Stanach Zjednoczonych za zabawkę roku 2014 w czasie wręczania corocznych nagród TOTY. W krajach Beneluksu gumki zostały po raz pierwszy wprowadzone w tym roku. Tymczasem Rainbow Loom® także w tym regionie została nominowana do nagrody zabawka roku.

Oryginalne Rainbow Loom®

Jak w przypadku każdego dużego sukcesu, wiele firm chce z niego skorzystać. Są też niestety przedsiębiorstwa, które uległy pokusie tworzenia podróbek Rainbow Loom®.


Wszystkie produkty Rainbow Loom®, takie jak Monster Tail™, Rainbow Loom® i zestaw upgrade kit™ (z nowym metalo-wym szydełkiem) są oznaczone tajnym kodem na opakowaniu. Kod ten znajduje się pod hologramową naklejką, którą można zdrapać. Produkty Rainbow Loom® bez tej naklejki i tego kodu są podrobione, a zatem nielegalne.


Rainbowloom® bezlateksowe opaski z silikonu i z gumy

Twórca i właściciel Cheong Choon, dzięki swojemu technicznemu wykształceniu, dużo zainwestował w badania i rozwój, dlatego jego gumki są doskonałej jakości. Rainbow Loom ® są zawsze lepsze niż inne gumki, ponieważ zostały zrobione z materiału najlepszej jakości. Rainbow Loom ® opracował w tym celu specjalną formułę. Ponadto bardzo dużo uwagi poświęcono rodzajom materiału, aby optymalnie spełniały wszelkie normy bezpieczeństwa. Ogromna różnica jest między innymi w szwach. Rainbow Loom wyróżnia się od innych produktów pod względem wytrzymałości i sztywności. Ja-kość jest związana z długoterminową wizją. Jest ona zaprzeczeniem działań różnych innych dostawców, którzy myślą jedynie o najbliższej przyszłości, wypuszczając złe jakościowo produkty.
Są dwa różne 2 rodzaje materiałów, z których zrobione są gumki obejmujące w sumie 70 wariantów. Są to bezlateksowe opaski z silikonu i z gumy. Lateksowe gumki są dostępne w wariancie matowym (Opaque) oraz przezroczystym (Jelly).

Specjalne silikonowe gumki są dostępne w woreczkach zawierających 300+ sztuk. Gumowe opaski są dostępne w woreczkach po 600+ sztuk."


Kto ma, kto zna, kto lubi? Kto jest zainteresowany?

Te i inne informacje (np. gdzie kupić!) o Rainbow Loom znajdziecie na stronie
http://www.rainbowloompolska.com/
Rainbow Loom Polska jest jedynym dystrybutorem oryginalnych produktów Rainbow Loom w Polsce.

Zapraszam Was także na fanpage Rainbow Loom Polska gdzie właśnie trwa fantastyczny konkurs - a do wygrania...
3 takie zestawy jak na zdjęciu powyżej! https://www.facebook.com/rainowloompolski

3 komentarze:

 1. Zapraszam do nas na fantastyczny konkurs dla wszystkich fanów zaplatania gumek. Nagrodą jest zestaw poradników.

  http://przystanrodzina.blogspot.com/2014/12/konkurs-magiczne-gumki-loom-seria.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałem już o tej zabawce ale nigdy nie widziałem jej w żadnym sklepie stacjonarnym.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi zdarzyło się ze widziałam tą zabawkę w sklepie stacjonarnym :)

  OdpowiedzUsuń