Game Box Komisariat Policji - Playmobil


Nr. Kat: 5421
Grupa wiekowa: 4 - 10
Cena: ok. 75 zł

Bardzo fajny zestaw dla wszystkich miłośników zawodu policjanta - i nie tylko - który zajmie każdego chłopaka na parę długich chwil.
Zestaw składa się z elementów zawartych w dużym, kartonowym pudle, a złożenie całości wcale nie jest łatwe, ponieważ każdy z nich jest zrobiony tak, aby wszystko dobrze razem się trzymało. Trudność głównie polega na tym, iż do "zbudowania" komisariatu trzeba użyć trochę siły - sama instrukcja jest bardzo prosta.

Playmobil określane są mianem klocków, ale ja bym tak nie nazwała tych zestawów. Owszem, poszczególne elementy łączą się ze sobą, ale po złożeniu całość działa jako samodzielna zabawka z akcesoriami.

W tym wypadku mamy 2 ludziki - policjanta i "złego pana", jest broń, są kajdanki, pałka policyjna, a także niezbędne elementy wyposażenia celi - koja (prycza) oraz toaleta (tak!!! dobrze czytacie!) z umywalką (wc ma spuszczaną klapę deski sedesowej :D)
Najfajniejsze w zabawce jest to, że wszystko można złożyć do rozmiaru małego pudełka, które dodatkowo jest zamykane na kluczyk - a ten ma specjalną "skrytkę" na spodzie komisariatu - dzięki czemu unikniemy zagubienia (jeżeli tylko będziemy odkładać go na miejsce ;) ). W tej postaci wszystko przypomina sejf i nie zajmuje dużo miejsca :) Mieści się do plecaka, więc ze spokojem można Game Box'a zabrać ze sobą wszędzie.


Jakość wykonania? Rewelacja! Jak na Playmobil przystało wszystko zrobione zostało z bardzo mocnego plastiku z zachowaniem drobnych szczegółów. Kolorystyka jest bardzo fajna, a kolorowe elementy w komisariacie są naklejkami i tak jakby kartonikami (właściwie nie wiem co to) z śliską powierzchnią, które mocujemy za pomocą taśmy dwustronnej. Materiał, z którego są wykonane sprawia, iż nie ulegają łatwemu zniszczeniu - nie przecierają się itd.


Kuba?


Gdyby zabawka nie była fajna - nie opisywałabym jej :P
Syn ma możliwość rozwijania swojej (i tak już bujnej) wyobraźni. Figurki nie mają żadnych elementów dźwiękowych (podobnie jak cały zestaw), więc sam musi "tchnąć" życie w zabawki.

To kolejna rzecz na którą "choruje" moje dziecko :) Od dłuższego czasu zbiera figurki Playmobil i taki zestaw był spełnieniem jednego z jego zabawkowych marzeń. Jedynie co odstrasza, to cena. Dlatego warto poszukać rabatów i promocji.

1 komentarz: