"Klinika dla pluszaków" - 2 sezon!

Wszystkie dzieci kochają zabawki! Pluszowe, plastikowe, interaktywne. Małe, duże, średnie. Kolorowe i mniej barwne. Ale jak wiemy nawet najlepsza, najukochańsza zabawka potrafi czasem się zepsuć... i co teraz? Minka w podkówkę, mokre oczka... znacie ten widok aż za dobrze? Wtedy do akcji wkracza... Doktor maskotek! Doktor Dośka!

"Klinikę dla pluszaków" znają wszystkie dzieci i ich rodzice, którzy mają przyjemność oglądać ten serial emitowany na kanale Disney Junior.


Serial jest niezwykle barwny, a każdy odcinek ciekawy i wciągający. Nawet tata Kubusia "wkręca" się w oglądanie "Kliniki". W związku z serialem mój Syn zażądał zestawu lekarskiego. Kompletowaliśmy apteczkę - plasterki (koniecznie kolorowe), bandaże, opatrunki... Stetoskop i inne niezbędne lekarzowi przedmioty. "Babska zabawa"? Absolutnie! Cieszę się, że moje dziecko rozwija takie emocje jak współczucie, chęć niesienia pomocy.


„Klinika dla pluszaków” śledzi losy Doktor Dośki, jej szmacianych pomocników oraz pacjentów. Dośka jest małą, sześcioletnią dziewczynką, która w swojej podwórkowej klinice z powodzeniem leczy wszystkie pluszowe maskotki i inne zabawki z sąsiedztwa."Bardzo miło jest mi poinformować Was, że od 01.02.2014 (niedziela) o godź. 8:50 rozpocznie się emisja 2 sezonu przygód Doktor Dosi i jej przyjaciół!!!


"W pierwszym odcinku nowego sezonu, Dośka i jej zabawki bawią się w parku. Spotykają tam małą dziewczynkę, która jest bardzo smutna, ponieważ jej zabawkowy przyjaciel popsuł się. Dośka próbuje pomóc, ale nie ma swojego zestawu lekarskiego. To pierwszy raz, kiedy mała nie może uratować zabawki. Dziewczynka postanawia więc, że razem z tatą zbudują klinikę na kółkach, żeby mogła leczyć swoich pacjentów również poza kliniką. Serial „Klinika dla pluszaków” podkreśla znaczenie poczucia wspólnoty oraz niesienia pomocy wszystkim, którzy są w potrzebie. Ma na celu rozwijanie u najmłodszych umiejętności społecznych i emocjonalnych, a także zachęca do samodzielnego myślenia oraz dokonywania wyborów moralnych i etycznych. Doktor Dośki przekazuje małym widzom pomocne wskazówki o tym, jak dbać o codzienną higienę i zdrowie, jak troszczyć się o innych, a rodzicom radzi, jak zmniejszyć strach ich dziecka przed wizytą u lekarza. 

Nancy Kanter, Senior Vice President Disney Junior Worldwide, mówi: Serial przemawia zarówno do chłopców, jak i do dziewcząt, ale także do ich rodziców. Doktor Dośka zachęciła całe rodziny do rozmowy na temat zdrowia, współczucia i wizyt lekarskich. Ogromnie ważne jest to, że serial pomaga małym dzieciom zmierzyć się z lękiem, jakim dla wielu jest wizyta u lekarza."Potwierdzacie? Bo ja tak! Już nie raz czerpaliśmy przykład z Dośki!
A teraz ciekawostki:
"Od swojej premiery na kanale Disney Junior we wrześniu 2012 r. serial cieszy się bardzo duża popularnością, znajdując się na liście trzech najchętniej oglądanych seriali na kanale we wszystkich przedziałach wiekowych. W 2013 r. serial „Klinika dla pluszaków” dotarł do 5,9 miliona osób w wieku 4+, z czego 1,5 miliona (34%) to dzieci w wieku od 4-15 lat i 989,000(47%) to dzieci w wieku 4-9 lat."

"Twórcą i producentem wykonawczym serialu jest wyróżniony nagrodą Emmy scenarzysta Chris Nee („Mały Bill”). Za reżyserię odpowiada zdobywca nagrody Emmy – Norton Virgien („Pełzaki”). Serial „Klinika dla pluszaków” jest produkowany przez dwukrotnie nominowane do Oskara studio Brown Bag Films we współpracy z Disney Channel."


Pamiętajcie! 
Nowy sezon!
01.02.2014 o 8:50!!!


Więcej informacji można znaleźć na stronie dedykowanej serialowi: http://www.disney.pl/disney-junior/programy/klinika-dla-pluszaków


Wpis powstał przy współpracy z Disney Junior Polska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz