PlayMais - Fun to play - Traktor


Zawartość opakowania: 
- ponad 550 chrupek PlayMais, 
- 10 obrazków do wyklejania
- ściereczka do nawilżania, 
- biodegradalny nożyk
- instrukcja
Grupa wiekowa: 3+ według zalecenia na opakowaniu 
Cena: ok. 51 zł

O zabawie z PlayMais pisałam Wam już wcześniej, kiedy w nasze ręce trafił zestaw do wykonania figurki dinozaura.

Jego recenzję możecie przeczytać po kliknięciu >>> TUTAJ <<<

PlayMais to wyprodukowane w Niemczech "chrupki" (połączenie skrobi kukurydzianej i barwnika spożywczego), które można łączyć ze sobą za pomocą wody.
Jest lekki, bezsmakowy (próbowałam :D), a więc nie za bardzo nadaje się do zjedzenia i całkowicie bezpieczny nawet dla najmłodszych użytkowników. Można "kleić" z niego absolutnie wszystko, ponieważ "klocki" są bardzo plastyczne. Co prawda odrobinę farbują paluszki, ale wszystko ładnie się zmywa podczas mycia rączek.

Tym razem recenzji poddaliśmy o wiele, wiele większy zestaw PlayMais - Traktor, który został zapakowany w bardzo ładne i poręczne pudełko. Dzięki znajdującej się na nim rączce możemy przenosić nasze "chrupki" wszędzie gdzie chcemy. 
W momencie, kiedy otwarliśmy kartonik z naszych ust wydobyło się wielkie "wwwooooowww" - ze względu na ilość elementów, które dosłownie mnożyły się w oczach. 


Tak jak poprzednio dołączona została instrukcja, ale tym razem (ku naszemu zadowoleniu) dostaliśmy dodatkowo jeszcze 10 kart - obrazków, które mają pozostawione białe pola z obwódką. Należy je wypełnić chrupką w odpowiednim kolorze. 
Od razu wiedziałam, że Kuba będzie niesamowicie zadowolony! Możliwość lepienia czegoś przestrzennego jest baaaardzo fajna, ale wyklejanie obrazków to idealna propozycja, zwłaszcza, że zadanie można wykonać całkowicie samemu! I tak 10 obrazków zostało wypełnionych w ciągu 2 dni... 


Nasz PlayMais został "podrzucony" jako prezent pod choinkę i wierzcie mi lub nie, ale synek przez całe święta miał zajęcie! I to jakie kreatywne!

Oczywiście na pierwszy "rzut" poszedł traktor. 
Tutaj przyznam Wam szczerze, że muszę dać minus, ponieważ wykonanie takiego pojazdu według instrukcji jest bardzo trudne. Moim zdaniem zestaw powinien być przeznaczony zdecydowanie dla starszych dzieci. Mój pięciolatek miał problem z "odczytaniem" obrazków, więc tak właściwie cały czas podpowiadałam co i jak pokroić, uciąć i przykleić. Złożenie zabawki zajęło nam praktycznie cały wieczór. 
Do tego zdecydowanie nie używaliśmy dołączonego do zestawu nożyka, ponieważ tnąc nim chrupki za bardzo nam się spłaszczały. Wymieniliśmy go na dziecięce nożyczki, choć nie powiem - Kuba uwielbia posługiwać się sztućcami (dla przykładu - np. robi sobie sam kanapki - tzn. smaruje chlebek masełkiem, obkłada serkiem itd. - wiem, wiem :) chwalę się! )


Jak nam poszło? Zobaczcie i oceńcie sami :)
Zestaw jest naprawdę rewelacyjny! Nie tylko ze względu na dołączone do traktora karty, ale także dlatego, że po wykorzystaniu wszystkich możliwości z instrukcji zostało nam jeszcze baaardzo dużo chrupek - dzięki temu Kuba może rozwijać swoją wyobraźnię i budować z PlayMais co tylko zechce. Np. domek :)Nasz zestaw PlayMais Fun to play - Traktor pochodzi ze sklepu Kreatywne Maluchy 


1 komentarz: