Książka "Jake i Piraci z Nibylandii - Hałas Hula"Stron: 32
Oprawa: twarda
Przedział wiekowy: 3+
Wydawnictwo: Egmont
Cena: ok. 13 zł

"Hałas Hula", to książeczka opowiadająca o przygodach bohaterów jednego z popularnych seriali emitowanych na kanale Disney Junior - "Jake i Piraci z Nibylandii" należąca do serii "małego przedszkolaka".
To, że wszystkie dzieci mają swoje ulubione postacie z bajek jest oczywiste. Tak samo jak fakt, że niektóre bajki mogłyby oglądać na okrągło. I nie ważne, że leci po raz setny ten sam odcinek. I nic nie jest ważne - tak generalnie - w momencie, kiedy trwa "spotkanie" z światem fantazji na mrugającym ekranie.

Disney Junior postanowił przenieść bohaterów serialu "Jake i Piraci z Nibylandii" do niesamowicie kolorowej i bardzo ładnie ilustrowanej książki - wydanej przez Egmont Polska - dając tym samym możliwość spotkania ulubionych Piratów zawsze i wszędzie, i o każdej porze dnia i nocy.

"Hałas Hula", to jedna z przygód, którą mogliśmy oglądać w jednym z odcinków serialu "Jake i Piraci z Nibylandii". Tym razem nasi Kochani Bohaterowie chcą pobawić się przy muzyce granej przez Fajtka, który uczy się posługiwać organkami. Ćwiczy, ponieważ mali Piraci wybierają się na imprezę u Mariny.Niestety nauka zostaje przerwana przez Kapitana Haka (jak zawsze), który w tym samym czasie próbuje zasnąć. Okazuje się, że przez nieuwagę Swądka instrument znika - porwany przez niesforną małpkę. Aby ją odzyskać dzieci muszą ruszyć w pogoń pełną przeszkód i niespodzianek. Pokonując je zbierają złote dukaty, które (tak jak w animowanej wersji) na sam koniec podliczają.Pozycja ta nie tylko ładnie prezentuje się na Kubusiowej biblioteczce, ale także jest bardzo dobrze napisana, a dzięki zabawnym dialogom i ciekawej fabule sprawia, iż wciąga za każdym razem gdy się ją czyta - od samego początku - do samego końca.
Po za tym dzięki zagadkom zadawanym przez Czachusia sprawia wrażenie interaktywnej - dziecko musi nieźle się namyśleć zanim wpadnie (po raz pierwszy) na prawidłową odpowiedź.
Książka nie tylko bawi, ale też uczy, że przy wsparciu przyjaciół wszystko jest możliwe, a także, że warto być grzecznym i czasem można (a nawet trzeba!) jeśli coś się chce zwyczajnie o to ładnie poprosić.Dzięki twardej oprawie przy odrobinie ostrożności pozycja ta na pewno przetrwa wielokrotne oglądanie.

Za możliwość przetestowania dziękujemy The Walt Disney Company Polska / Disney Junior Polska 

1 komentarz: