PlayMais - Dinozaur


Ilość elementów: 70 chrupek PlayMais, ściereczka do nawilżania, instrukcja
Grupa wiekowa: 3+ według zalecenia na opakowaniu 
Cena: ok. 13 zł

PlayMais to wyprodukowane w Niemczech "chrupki" (połączenie skrobi kukurydzianej i barwnika spożywczego), które można łączyć ze sobą za pomocą wody.
Jest lekki, bezsmakowy (próbowałam :D), a więc nie za bardzo nadaje się do zjedzenia i całkowicie bezpieczny nawet dla najmłodszych użytkowników. Można "kleić" z niego absolutnie wszystko, ponieważ "klocki" są bardzo plastyczne. Co prawda odrobinę farbują paluszki, ale wszystko ładnie się zmywa podczas mycia rączek.

W nasze ręce jakiś czas temu wpadło pudełko z instrukcją jak stworzyć dinozaura (każdy chłopiec przechodzi ten etap w swoim życiu), więc zestaw sprawił Kubie podwójną radość. Dodatkowo Młody uwielbia coś kroić, ciachać, rozcinać, wycinać i kleić. Tutaj przychodzi jeszcze element "wodny" - mianowicie trzeba iść do łazienki i namoczyć ściereczkę (która służy do nawilżania), aby mieć czym kleić nasze chrupeczki. Nie będę Wam pisać czy podobała mu się zabawa z PlayMais, czy nie, bo to widać po zdjęciach. Z resztą... spróbujcie pobawić się chrupkami kukurydzianymi zamiast od razu je zjadać... sami przekonacie się jakie to przyjemne!.. :D
Wysypujemy!

Instrukcja

Tniemy i kleimyPrawie gotowy...

I jest!!!


Ps. A dla wszystkich fanów dinozaurów piosenka!

2 komentarze:

  1. Zabawny pomysł :) My wykorzystujemy to tych celów kolorowe chrupki kukurydziane. Koszt jakieś 2 zł.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ha! A ja nawet o nich nie pomyślałam :P Następnym razem jak będę w sklepie to je kupię :) Dzięki za podpowiedź! :)

      Usuń