"JEJ WYSOKOŚĆ ZOSIA" serial nie tylko dla małych księżniczek.

Już kiedyś pisałam Wam o serialu, który od maja jest emitowany na kanale Disney Junior i powiem szczerze podbił moje serducho!
Wcześniejszą recenzję możecie poczytać klikając >>> TUTAJ <<<
Uwielbiam go! Może i jestem już "stara", ale w temacie bajek... no cóż. Razem z mężem pozostaliśmy dziećmi :D
"Jej Wysokość Zosię" oglądamy wspólnie, szczególnie w te dni, kiedy możemy we troje powylegiwać się w łóżeczku :)
Przygody Zosi to nie tylko ciekawa bajka, ale także sposób na nauczenie naszych najmłodszych zasad dobrego wychowania.


"Właśnie zapisałaś swoją córeczkę do przedszkola? Twój synek idzie na pierwszą lekcję pływania? A może wybieracie się na imieniny cioci? Każde dziecko codziennie uczy się życia w społeczeństwie, zawierania przyjaźni, opanowywania nowych umiejętności 
i budowania relacji z rodzeństwem. 
Dzieci są wnikliwymi obserwatorami, a podglądając dorosłych uczą się życia w często zaskakującym świecie. Przyjmują zachowania rodziców za właściwe i godne naśladowania – to przecież pierwsze i najważniejsze autorytety w ich życiu. Dlatego każdy opiekun wie, jak ważne jest to, abyśmy odnosili się do osób wokół nas we właściwy sposób.Disney wyszedł naprzeciw rodzicom pragnącym wpoić swoim pociechom podstawowe zasady dobrego wychowania. Stworzył postać, która przeprowadzi dzieciaki przez meandry dobrych manier. Zosia – mała dziewczynka, która z dnia na dzień zamieszkuje w pałacu i która musi nauczyć się funkcjonować w nowym otoczeniu.""Choć akcja serialu dzieje się w wystawnych wnętrzach, Zosia pokazuje, że zasady dobrego wychowania są uniwersalne i należy ich przestrzegać w każdych okolicznościach. Mimo życia w świecie koronowanych głów, przeżywa sytuacje, z którymi mogą identyfikować się jej rówieśnicy przed telewizorami. Oni też wkraczają w nowe, przedszkolne czy szkolne środowisko, rodzice zaczynają od nich więcej wymagać, czasem pojawia się młodsze rodzeństwo."Zosia (na tle muzyki i piosenek) pokazuje, że każda dziewczynka czy chłopiec może stać się mieszkańcem wspaniałego pałacu czy zamku. Dzięki czemu stają się księżniczką i księciem? Dzięki eleganckiemu zachowaniu i szacunku do otoczenia.
Nie wiem jak Wam, ale nam zdarza się rozmawiać o bohaterach ulubionych bajek i o ich postępowaniu. Z takich rozmów czasem można wyciągnąć bardzo ciekawe i pouczające wnioski.

Fanki i fanów tego serialu na pewno ucieszy fakt, iż w tym miesiącu (listopadzie!) o godź. 9:00 na kanale Disney Junior zostaną wyemitowane zupełnie nowe odcinki! Pierwszy można było zobaczyć już 02 listopada, a następne 9 i 16 listopada. 

Więcej na temat serialu znajdziecie na stronie:
http://www.disney.pl/disney-junior/jej-wysokosc-zosia 

Świat Zosi:
http://www.disney.pl/disney-junior/menu/gry/swiat-zosi/

Odcinki na youtube:
http://www.youtube.com/playlist?list=PL-ZMdmHi13WRKaZDkF1bMOfpmkzt1EySV


Wpis powstał przy współpracy z Disney Junior Polska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz