"Uniwersytet Potworny" - od jutra w kinach!!! - przedpremierowe ciekawostki!

Już jutro (03.07) na ekrany naszych kin wejdzie film, na który czekają nie tylko najmłodsi fani bajek Disney'a - "Uniwersytet Potworny" - czyli dalsza część przygód James P. Sullivana i Mike'a Wazowskiego. A właściwie... nie dalsza, ponieważ tym razem przeniesiemy się w czasy, kiedy to nasi bohaterowie wybrali się do szkoły... :)


"Zabawne perypetie bohaterów z okresu studiów, wypełnionego szalonymi imprezami
w akademiku, pokazują jak pomimo wielu dzielących ich różnic zostali najlepszymi przyjaciółmi." 
W polskiej wersji językowej głównym bohaterom głosu użyczą:


MIKE - WOJCIECH PASZKOWSKI


http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/118817
               ----------------------------------------------------------------------------------------                      
SULLY - PAWEŁ SANAKIEWICZ            

http://www.disneydreaming.com/2013/02/24/disney-pixars-monsters-university-sully-movie-poster/
                                           
Pozostałe role:
SYLWESTER MACIEJEWSKI - DON
ARTUR BARCIŚ - SCOTT SQUIBBLES/CIAMCIO
ERYK LUBOS - ART
MATEUSZ WEBER - TERRI
PAWEŁ CIOŁKOSZ - TERRY
DANUTA STENKA - DZIEKAN SKOLOPENDRA
PIOTR GRABOWSKI - JOHNNY
MICHAŁ POZNAŃSKI - KOMENTATOR
ANDRZEJ BLUMENFELD - PROFESOR KNECHT
MARTA DOBECKA - KOMENTATORKA
PIOTR PIKSA - CHET
SŁAWOMIR PACEK - RANDY
JAKUB JANKIEWICZ - MAŁY MIKE
ANNA APOSTOLAKIS – GLUZIŃSKA - PANI SQUIBBLES
EWA KANIA - PANI NAUCZYCIELKA
WALDEMAR BARWIŃSKI - FRANK
KRYSTYNA RUTKOWSKA – ULEWICZ - ROZ
KRZYSZTOF STELMASZYK - YETI
AGATA GÓRAL - CARRIE
KRZYSZTOF SZCZEPANIAK - BYSTRY ŚLIMAK
BARTOSZ MARTYNA - SĘDZIA

Parę słów o postaciach.
"MIKE WAZOWSKI
Mike Wazowski od dziecka marzy, by zostać straszakiem w firmie Potwory i spółka. Aby zrealizować swe pragnienie, musi ukończyć Uniwersytet Potworny oferujący najlepszy na świecie kurs straszenia. Jako świeżo upieczony student Mike wykazuje się rozległą wiedzą z zakresu historii, teorii i techniki, które są niezbędne do osiągnięcia zamierzonego celu. Ponadto, ma więcej pewności siebie, entuzjazmu i determinacji, niż wszyscy koledzy i koleżanki z jego grupy razem wzięci. Jednak z powodu nieoczekiwanych przeszkód plany Mike’a biorą w łeb. Bohater jest zmuszony połączyć siły z grupą aspołecznych potworów i swoim niedawnym wrogiem, z którymi dokonuje największego przewrotu w historii Uniwersytetu.

SULLY
W temacie straszenia Sully to samorodny talent – jest wielki, dysponuje przerażającym rykiem i ma wielu przodków odnoszących sukcesy na tym polu. Wydaje się więc, że prestiżowy kurs straszenia na Uniwersytecie Potwornym to wymarzone miejsce dla niego. Jednak kiedy nadmiernie pewny siebie potwór przekracza próg uczelni od razu staje się jasne, że nauka mu nie w głowie. Wkrótce też przekonuje się boleśnie, że nieokiełznany talent i powiązania rodzinne nie wystarczą, aby ukończyć kurs. Uparty Sully z poturbowanym ego i niepewną przyszłością musi schować dumę do kieszeni, przyłączyć się do grupy szkolnych wyrzutków i przyłożyć się do pracy, jeżeli chce wykorzystać swój prawdziwy potencjał."

"Marzenia Mike’a i Sully’ego legły w gruzach. Bohaterowie stwierdzają, acz niechętnie, że sytuację można wyprostować wyłącznie dzięki wspólnemu wysiłkowi. I tak trafiają do grupy aspołecznych potworów, których łączy jedno: wszyscy zostali wyrzuceni z kursu straszenia. Razem łączą się w bractwo studecnkie Obciach Kappa (OK) stawiającą sobie za cel udowodnienie dziekan Skolopendra, że jej decyzja odmawiająca im kontynuacji nauki była niesłuszna."


Wspólnie z Disney Polska zapraszam do kin i do dzielenia się Waszymi wrażeniami z seansu! Życzymy POTWORNIE dobrej zabawy!Wpis powstał dzięki współpracy z Disney Polska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz