Zapowiedzi od Wydawnictwa Egmont cz. 3

Tym razem coś dla starszych pociech. Polecam i przedstawiam kolejne nowości od Wydawnictwa Egmont!


- od 3 kwietnia możecie szukać nowości z serii "CZYTAM SOBIE"

"Poziom 1
·         Wojciech Widłak, „Marta i ufoludek”, zilustrowała Ewa Poklewska-Koziełło
·         Zofia Stanecka, „Koc trolla Alojzego”, zilustrowała Jona Jung
Poziom 2
·         Joanna Olech, Tytus - superpies”, zilustrowała autorka
·         Rafał Witek, „Walizka pana Hanumana”, zilustrowała Emilia Dziubak
Poziom 3
·         Ewa Nowak„Pułapka na ktosia”, zilustrowała Joanna Rusinek
·         Grzegorz Kasdepke„Kto zamawiał koszmarną przygodę?”, zilustrował Daniel de Latour

Kolejna odsłona programu wydawniczego mającego wspierać dzieci w nauce czytania. W jego powstanie zaangażowani zostali czołowi współcześni polscy autorzy i ilustratorzy. Pierwsze dziewięć książek cyklu cieszyło się ogromnym powodzeniem, co uprawdopodabnia tezę pomysłodawców programu o realnym przełożeniu się ich sukcesu na wzrost czytelnictwa w Polsce. Udział znakomitych twórców gwarantuje wartościową edukacyjnie serię, a także atrakcyjną pod względem artystycznym. Każda książka z osobna to równie błyskotliwa i wciągająca opowiastka o niepowtarzalnym stylu i charakterze. Autorzy tekstów i ilustracji zadbali, żeby na małego czytelnika czekało w książkach sporo niespodzianek: zagadek, tajemnic, drobiazgów, które może sam odkryć. Tym razem do  księgarń trafia sześć tytułów – po dwa w obrębie kolejnych poziomów czytelniczego zaawansowania dziecka. Dzięki nim zaczyna ono naukę od składania wyrazów z liter, następnie z sylab, by wreszcie – w książeczkach z poziomu „dla zaawanasowanych” – płynnie czytać całe zdania."
  
  


- 20 marca swoją premierę będzie miała książka, którą pamiętam jeszcze z czasów, kiedy sama byłam dzieckiem - trochę większym niż mój synek.
Mark Twain "Przygody Tomka Sawyera" 
"Tomek to urwis nad urwisy! Mieszka z ciocią Polly i młodszym bratem Sidem, a przyjaźni się z Huckiem Finnem. Pewnego dnia chłopcy wpadają na pomysł odwiedzenia miejscowego… cmentarza. Tak zaczyna się tajemnicza historia kryminalna, w której główną rolę grają morderca i skarb! Powieść ma już blisko sto pięćdziesiąt lat, a ciągle cieszy się wielką popularnością wśród kolejnych pokoleń czytelników. Została wpisana do kanonu literatury dziecięcej i na listę lektur, a na jej podstawie nakręcono kilka filmów."- od 20 marca będzie dostępna także opowieść o całkiem zwyczajnej dziewczynce... Ale...
"Ania Pajdka, zwana Lisią, to całkiem zwyczajna dziewczynka. Ale czy można być całkiem zwyczajnym? Może każdy z nas jest właśnie w jakiś sposób niezwyczajny... Jeżeli czasem masz wrażenie, że twoi znajomi dziwnie się zachowują, że nie rozumiesz innych ludzi albo że nikt nie rozumie ciebie – koniecznie poznaj Lisię. Ona to dopiero ma kłopoty ze sobą, z przyjaciółmi, a przede wszystkim ze swoją rodziną. A zaczęło się tak zwyczajnie – mama Lisi zapomniała o jej urodzinach..." 
Ewa Nowak "Lisia"- od 6 marca w księgarniach znajdziecie nową książkę z serii "Poza czasem".
Zoë Marriott "Królestwo łabędzi"
"Przesycona magią opowieść, nawiązująca do pięknych baśni Andersena.
Aleksandra i jej bracia wiodą beztroskie życie na królewskim dworze swojego ojca. Jednak rodzinna sielanka pryska nagle, gdy królowa ginie z łap okrutnej bestii, a król powtórnie się żeni - z kobietą, która nienawidzi pasierbów. Ciemność spowiła szczęśliwe dotąd królestwo. Po nieudanej próbie odkrycia mrocznych tajemnic macochy Aleksandra zostaje wywieziona do ponurej krainy Midland, jej bracia zaś wygnani z Królestwa. Musi zmierzyć się z magią, mordem i stratą najbliższych. Aby odmienić zły los i odzyskać braci, Aleksandra musi odnaleźć w sobie niezwykłą moc, którą czerpie z sił przyrody. Pomocny okaże się także tajemniczy książę Gabriel, z którym dziewczynę połączy gorące uczucie."
- od 13 marca mamy okazję zaczytania się w "Wierszach dla niegrzecznych dzieci" Danuty Wawiłow. 
"Warto zmierzyć się z pięknymi wierszami Danuty Wawiłow inspirowanymi folklorem angielskim.
Dwudziestu czterech krawczyków
zgodnie ruszyło do boju,
aby się zmierzyć z ślimakiem,
co sobie pełzał u zdroju.

Dzięki nim wkroczymy do pełnego tajemnic świata dziecięcych marzeń i fantazji. Czasem będzie śmiesznie, czasem strasznie, ale na pewno nie będzie nudno. Nasycone kolorami i pełne humoru ilustracje Marianny Oklejak są doskonałym dopełnieniem tej ponadczasowej poezji."- 13 marca miały także premierę dwie książki z nowej serii "Niebieskie migdały". 
Dariusz Rekosz "Pocztówka z Toronto" 

"Monika uczy się w gimnazjum w niedużym mieście. Nieoczekiwane dołącza do jej klasy Dominik, który przyjechał z Warszawy. Monika zaprzyjaźnia się z nowym, jednak kiedy w szkole zaczynają się dziać niepokojące rzeczy, czuje, że z powodu tej znajomości może wpaść w kłopoty. Czy dziewczyna da się wciągnąć w nielegalne interesy? I czy w końcu zwróci uwagę na Włodka – chłopaka, który w każdej sytuacji zjawia się gotowy do pomocy."


oraz 

Sophia Bennett "Look"
"Ted nie jest może klasyczną pięknością, ale ma w sobie to coś, co sprawia, że pewnego dnia zostaje zaproszona na próbne zdjęcia
do jednej z najlepszych w Londynie agencji modelek. Kiedy świat zawodowego modelingu staje przed nią otworem, Ted musi zmierzyć się z nie lada wyzwaniem... Czy blichtr i rywalizacja okażą się ważniejsze niż wsparcie chorej na raka siostry i rodzące się uczucie do przystojnego Nicka?"
- dla wszystkich fanek "Monster High" mam super wiadomość! 
Szukajcie w księgarniach kolejnych nowości!
Monster High: Clawdeen
Monster High: Lagoona

"Bądź sobą, bądź wyjątkowa. Dla wszystkich straszyciółek, które chcą odkryć najbardziej przerażające i potworne sekrety Lagoony i Clawdeen. Wgryź się w książkę, a poznasz 13 przyczyn, które powodują, że Clawdeen wyje z radości, dowiesz się również jak wygląda jej pazurzasty dzień. Zanurz się w pamiętniku Lagoony, a dowiesz się: kto jest słodziakiem, dla którego traci ona łuski oraz jak zabójczo wygląda w akwarycznym makijażu."

 


Wpis powstał przy współpracy z Wydawnictwem Egmont Polska

1 komentarz: