Co można robić razem? - książeczka z serii Akademia Mądrego Dziecka od wydawnictwa Egmont


Stron: 12
Oprawa: miękka
Przedział wiekowy: 2+
Wydawnictwo: Egmont
Cena: ok. 3 zł


Pamiętacie jak pisałam Wam o nowości od wydawnictwa Egmont - serii książeczek "Akademia Mądrego Dziecka"? Jeśli nie, to zapraszam Was do zapoznania się z tekstem na ten temat (wystarczy, że klikniecie >>> TUTAJ <<<).

Kubuś (po mimo, że ma 4 lata, a seria przeznaczona jest już dla dwulatków) zachwycił się książeczkami. Są proste i odpowiadają zdobytym już umiejętnością. Pozycja, która widnieje w tytule, to nic innego jak jego ukochane "przerywane linie" do uzupełnienia. Dzięki rysowaniu po nich mój mały Urwis ma okazję poćwiczyć sobie rączkę, która już za jakiś czas zacznie pisać literki (no, w sumie to już powoli zaczyna).

Książeczka w całości odpowiada na pytanie przedstawione na okładce "Co można robić razem?". Nasza pociecha przeglądając ją dowiaduje się, że razem można np. huśtać się, puszczać bańki czy grać w klasy.

Jak dla Kuby mogłoby być więcej stron, ponieważ "rozwiązanie" całości zajęło mu ok. 5 minut. Myślę jednak, że dla młodszego dziecka (3 lata i mniej) jest idealnym prezentem na każdą okazję i bez okazji. Ładne wydanie, ciekawa grafika i przyjemna kolorystyka zachęcają do oglądania (nawet po uzupełnieniu).
Konstrukcja jest podobna do tej, którą zobaczyliśmy w poprzedniej opisywanej przeze mnie książeczce ("Obrazki dla małych - koloruję ZABAWKI" ---> aby przejść do recenzji kliknij >>> TUTAJ <<<), czyli po lewej stronie znajdują się obrazki do "czytania", a po prawej do uzupełniania. Na tej drugiej prócz konturów narysowanych przerywanymi liniami jest także kredka o wybranym kolorze, którym trzeba dokończyć całość.
Ostatnia strona, to zagadka - dziecko ma odpowiedzieć na pytanie - co nie pasuje do przedstawionego obrazka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz