Aplikacje dla dzieci na iPada od Wydawnictwa Egmont

Wyobraźcie sobie taką sytuację: siedzicie w przychodni z dzieckiem i czekacie do lekarza. Ludzi cała masa, duszno i... nudno. Żadnych interesujących zabawek, czy choćby małego stoliczka z kartkami i kredkami. Wasz maluch zaczyna rozrabiać. Zawodzą wszelkie możliwe sposoby na poskromienie małego złośnika... co wtedy zrobić? Ja korzystam z dobrodziejstw najnowszej techniki w... telefonie.

W dobie smartfonów, tabletów, iPadów i innych przenośnych urządzeń trudno nie skorzystać z tego, co właściwie ma się pod ręką. Zwłaszcza jeżeli to nie tylko zajmuje czas naszym dzieciom, ale także ich czegoś nauczy...

Firma Digital Diares na zlecenie AVG Technologie przeprowadziła badania wśród dzieci w grupie wiekowej od 2 - 5 lat. Ich wynik pokazał, iż znacznie łatwiej i lepiej wychodzi im obsługa komputera lub smartfona niż wiązanie butów, przygotowanie sobie jedzenia, czy jazda na rowerze.

Mnie osobiście specjalnie to nie dziwi. W dzisiejszych czasach wielu z rodziców stawia na gadżety elektroniczne bardziej niż na aktywnie spędzony czas z własnym dzieckiem, choć prawdą także jest to, że mój Kuba radzi sobie o wiele lepiej z aplikacjami na telefonie niż ja sama. Szybciej też "łapie" o co chodzi w nowej grze - nawet jeśli nie jest po polsku. Pozwalając mu korzystać z cudów techniki zwracam jednak uwagę na to, co serwuję swojemu dziecku. Wybieram takie gry i zabawy przy których nie tylko będzie musiał użyć swoich jeszcze niewprawnych paluszków, ale także przy okazji czegoś się nauczyć.

Nie wiem czy wiecie, ale jedno z bardzo znanych wydawnictw przygotowało aplikacje dla dzieci - na iPada - oferujące im interaktywną zabawę edukacyjną.

Wydawnictwo Egmont stworzyło dla naszych maluchów wiele ciekawych propozycji. Wśród tytułów jakie znajdziemy są takie jak: "Sprytne szkraby", "Barbie™ Czytaj i Graj", czy "Barbie™ – Barbie™ Sekrety Wróżek oraz Barbie™ Akademia Księżniczek."

"Sprytne Szkraby" - to propozycja 8 zabaw edukacyjnych. Polecana jest dla dzieci już od 1 roku do 5 lat. W tej aplikacji nasze pociechy mają okazję poznawać dźwięki, kolory, słówka oraz cyferki. Mogą poćwiczyć pamięć, spostrzegawczość i wyobraźnię. Kolorowa grafika, ciekawe animacje oraz przyjazna muzyka na pewno przyciągnie uwagę nie jednego dziecka. Gry są w polskiej wersji językowej i nie zawierają przemocy.

Aplikacje można przetestować bezpłatnie (w wersji lite) i są to dwie propozycje:
"Sprytne Szkraby - Nauka słówek"
"Sprytne Szkraby - Gra pamięciowa"

Jeżeli jednak chcielibyście wypróbować grę: "Sprytne Szkraby - Puzzle i Nauka liczenia", to macie okazję pobrać ją w niższej cenie - 0,89 EUR - w okresie od 21 grudnia 2012 do 1 stycznia 2013 pobierając aplikację ze strony itunes.apple.com 


"Barbie™ Czytaj i Graj" to z kolei zabawa przygotowana z myślą o dzieciach w wieku od 4 do 7 lat. Tym razem maluchy mogą przenieść się w świat dwóch bajek, które są przeplatane (dopracowanymi w szczegóły) grami - tym sposobem angażując się w rozwój wydarzeń. Obie historie mają bardzo ładną grafikę oraz muzykę i każda z nich zawiera animowane elementy. 
W aplikacji nie zabrakło kolorowanek, układanek, czy labiryntów. 


Wydawnictwo Egmont zapowiedziało również rozszerzenie swojej oferty o takie tytuły jak: "Monster High", "Tom&Jerry", "My Little Pony", czy "Pluszaki Rozrabiaki".
Więcej informacji znajdziecie na facebook.com/egmontappspl, a wszystkie aplikacje są gotowe do pobrania na stronie itunes.apple.com.
Wpis powstał dzięki współpracy z Wydawnictwem Egmont Polska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz