Zdolne Bestie - Canca

Grupa wiekowa: 2 - 7 lat
Cena ok: 22 zł

Czytanie, liczenie, nauka kolorów czy kształtów - to, co dla nas wydaje się proste dla naszego dziecka jest nie lada łamigłówką, którą bądź co bądź trzeba opanować.
Przedstawię Wam produkt, który ułatwia przyswajanie tej wiedzy oczywiście poprzez zabawę.

Dzięki uprzejmości firmy Canca mamy z Kubusiem możliwość bawienia się jednym z ich produktów - "Zdolnymi Bestiami." Jest to płyta DVD zawierająca 15 animacji tematycznych przeznaczonych dla dzieci w wieku od 2 do 7 lat. Każda z nich przedstawia podpisane zdjęcia z wybranej kategorii np. "ptaki", "pojazdy" itp. które są czytane przez lektora (w jego rolę wcielił się sam aktor - Tomasz Kot!). Słówek jest aż ponad 140! W tle pojawiającego się obrazka (zanim zobaczymy zdjęcie na ekranie pokazują się różnego rodzaju i koloru figury geometryczne z symbolami w prawym dolnym rogu) rozbrzmiewa wesoły podkład muzyczny.
Dziecko widząc napisane słowo oraz powtarzając je zapamiętuje jego "wygląd", dzięki czemu szybciej uczy się czytać.

Naszą ulubioną zabawą ze "Zdolnymi Bestiami" są zgadywanki. Kolejno znikające figury powoli odkrywają to, co znajduje się pod nimi. Kubuś często jest szybszy niż trójkąty i koła wypowiadając nazwę przedmiotu zanim "przeczyta" ją pan Tomasz Kot. Jak to działa? Możecie sami zobaczyć w filmiku poniżej.


Inną zabawą jest liczenie poszczególnych figur, nazywanie kolorów i kształtów. Wystarczy zatrzymać na chwilę animację i skorzystać z instrukcji lub bawić się według własnego pomysłu.

"Zabawka" nie tylko uczy liczenia, czytania, kolorów czy kształtów, ale można ją także wykorzystać do pokazania dziecku różnic - większe > mniejsze. Można ją porównać do pierwszej mini encyklopedii obrazkowej. Chcesz wiedzieć jak wygląda dany przedmiot czy zwierzę? Włącz "Zdolne Bestie."

Oglądając animacje Kubuś często równocześnie sięga po Osobisty Alfabet Twojego Dziecka, którego recenzję zamieściłam już wcześniej >>> aby ją przeczytać KLIKNIJ TUTAJ <<<.
Wyciągamy wtedy wszystkie literki ze zdjęciami i szukamy w nich tego, co pojawia się na ekranie.

Ogólnie, jeżeli mam być szczera (a właśnie o to chodzi) pierwsze co pomyślałam po włączeniu płyty to było stwierdzenie "ale nuda!!!" - bo co może być ciekawego i interesującego w oglądaniu zdjęć? Ale, gdy Kuba sam wpadł na zabawę w zgadywanki nawet i ja polubiłam "Zdolne Bestie" - zwłaszcza słysząc jak Tomasz Kot w zabawny sposób "czyta" nazwy zwierząt.
Mój Wielkolud natomiast od początku był zachwycony. Siedział wpatrzony w ekran TV powtarzając słówka i ciesząc się, że jest szybszy od animacji.
Teraz często u nas zamiast wieczorynki o 19:00 "lecą" "Zdolne Bestie".

Zaletą animacji jest to, że przedstawione przedmioty, czy zwierzęta są w swojej"naturalnej" postaci, tzn. nie są namalowanymi obrazkami daleko odbiegającymi od rzeczywistości, ale realnymi zdjęciami, dzięki czemu dziecko skojarzy na 100% to, co widzi z tym co może np. dotknąć czy zjeść.
Instrukcję do znaczeń symboli można pobrać i wydrukować sobie ze strony firmy Canca >>> KLIKNIJ TUTAJ aby przejść do strony instrukcji <<< lub zobaczyć i skorzystać z tej, która jest zamieszczona na płycie w podmenu "Pomoc". Znajdziecie ją także w opakowaniu. Pozwalam sobie zamieścić ją również tutaj.
Na stronie zamieszczone są też rozwiązania do wszystkich zadań.

Myślę, że płyta świetnie nadaje się na prezent, zwłaszcza, że produkt nie jest drogi. Jedynym minusem jest to, że Kuba lubi figury "dotykać" paluszkami, więc biega do telewizora, by je np. policzyć co sprawia, że martwię się trochę o jego oczka. Jednak czas spędzony przed TV staram się ograniczać do minimum, dlatego często zamiast bajki wybieramy "Zdolne Bestie", więc przymykam oczy i pomniejszam minus do miniaturki.

Aby bardziej zapoznać się z produktem odsyłam Was na kanał YouTube firmy Canca Polska (i oczywiście na stronę >>> canca.pl <<<), gdzie znajdziecie również filmiki nie tylko na temat "Zdolnych Bestii".
 >>> KLIKNIJ TUTAJ aby przejść do kanału YouTube Canca Polska <<<


1 komentarz: