Dorota Krassowska "Jak każdy przedszkolak bawi się i uczy..."


Stron: 24
Oprawa: miękka
Przedział wiekowy: 3+
Wydawnictwo: Skrzat
Cena: ok. 5 zł

Jest to pozycja z serii czterech książeczek "Co każdy przedszkolak..." opracowanych i ilustrowanych przez Panią Dorotę Krassowską.

Krótka, bogato ilustrowana książeczka dla dzieci w wieku przedszkolnym (od 3 do 5 lat) opowiadająca o tym jak i czym każde dziecko w tym okresie bawi się i uczy.
Odpowiada na pytania: jak np. bawić się bezpiecznie, albo po co maluchom potrzebne są przytulanki.
Każda strona zawiera duży obrazek przedstawiający jakieś zdarzenie oraz tekst objaśniający go. Pod rysunkiem najczęściej znajduje się pytanie skierowane do dziecka - w ten sposób nasz maluch aktywnie uczestniczy w czytaniu książeczki.

Głównymi bohaterami są bliźniaki - Kuba i Zuzia - którzy opowiadają o ulubionych zabawkach, zabawach i zajęciach podczas których towarzyszą im koledzy lub rodzice.
Tym razem książeczka nie kończy się na zadaniu  - tak jak jej poprzedniczki (na dole strony znajdziecie linki do recenzji) - ale w momencie, kiedy zmęczone dzieci idą spać.

Cała seria została napisana w bardzo przystępny sposób, teksty są krótkie i zrozumiałe, a duże literki sprawiają, że dobrze się czyta nawet wieczorową porą. Obrazki ładne, szczegółowe i bardzo kolorowe - pasują do treści oraz przykuwają uwagę.

Mój mały Miś tą część serii lubi najbardziej, dlatego że może porównać co mają i czym bawią się dzieci z obrazków z rzeczami jakie sam posiada. Zawsze (przy okazji czytania) opowiada o ulubionych zabawach w domu czy na placu zabaw.

Szukając książeczki idealnej - czyli takiej, która ułatwiłaby mu przebrnięcie przez pierwsze trudne dni w przedszkolu natknęłam się na serię o książeczkach "Co każdy przedszkolak...". Kupiłam wszystkie. Mój synek czytając je miał 2,5 roku - już wtedy rozumiał ich treść i bez problemu potrafił odpowiedzieć na zadane pytania. Najbardziej podoba mu się to, że jednym z bohaterów jest jego imiennik, a mnie sposób w jaki dziecko uczy się różnych rzeczy - w tym wypadku rozpoznawania uczuć.
Te książeczki to jedne z nr. 1 na naszej liście książeczek przedszkolnych - zaraz po Zuzi, która szła do przedszkola - możecie o niej poczytać >>> TUTAJ <<<. Mały bardzo chętnie po nie sięga zwłaszcza w okresie choroby i długiego oczekiwania na ponowne spotkanie z kolegami.

"Jak każdy przedszkolak bawi się i uczy..." to pozycja zdecydowanie godna polecenia nie tylko dla przedszkolaków. Walory edukacyjne i cena niewątpliwie są jej największymi zaletami.Opisy innych książeczek z tej serii:
>>> "Co każdy przedszkolak odczuwać może..." <<<
>>> "Co każdy przedszkolak umieć powinien..." <<<
>>> "Co każdy przedszkolak wiedzieć powinien..." <<<

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz