Dorota Krassowska "Co każdy przedszkolak wiedzieć powinien..."


Stron: 24
Oprawa: miękka
Przedział wiekowy: 3+
Wydawnictwo: Skrzat
Cena: ok. 5 zł

Jest to pozycja z serii czterech książeczek "Co każdy przedszkolak..." opracowanych i ilustrowanych przez Panią Dorotę Krassowską.

Krótka, bogato ilustrowana książeczka dla dzieci w wieku przedszkolnym (od 3 do 5 lat) tym razem opowiadająca o tym, co każde dziecko w tym okresie powinno już wiedzieć np. dlaczego nie wolno bawić się urządzeniami elektrycznymi, jak ubierać się odpowiednio do pory roku, jak zachować się w sklepie czy na ulicy.

Każda strona zawiera duży obrazek przedstawiający jakieś zdarzenie oraz tekst objaśniający go. Pod rysunkiem najczęściej znajduje się pytanie skierowane do dziecka - w ten sposób nasz maluch aktywnie uczestniczy w czytaniu książeczki.

Głównymi bohaterami są bliźniaki - Kuba i Zuzia - którzy opowiadają o różnych sytuacjach np. o wizycie w zoo, gdzie trzeba być ostrożnym, w parku lub w lesie i o przebywających tam zwierzętach, których nie wolno straszyć itp.
Książeczkę kończy strona z zadaniem, które sprawdza wiedzę o kolorach.

Cała seria została napisana w bardzo przystępny sposób, teksty są krótkie i zrozumiałe, a duże literki sprawiają, że dobrze się czyta nawet wieczorową porą. Obrazki ładne, szczegółowe i bardzo kolorowe - pasują do treści oraz przykuwają uwagę.

Ta część osobiście podoba mi się najbardziej, ponieważ mówi o niebezpieczeństwach z jakimi może spotkać się każde dziecko. Kubuś czytając ją ma potwierdzenie moich słów - tzn. widzi, że nie tylko mama zwraca mu uwagę, że nie wolno dotykać garnków w kuchni, czy bawić się elektrycznymi urządzeniami. Kiedy czasem zapomni o jakieś przestrodze przypominam mu obrazki i teksty - jako dowód, że jednak mam rację :)

Szukając książeczki idealnej - czyli takiej, która ułatwiłaby mu przebrnięcie przez pierwsze trudne dni w przedszkolu natknęłam się na serię o książeczkach "Co każdy przedszkolak...". Kupiłam wszystkie. Mój synek czytając je miał 2,5 roku - już wtedy rozumiał ich treść i bez problemu potrafił odpowiedzieć na zadane pytania. Najbardziej podoba mu się to, że jednym z bohaterów jest jego imiennik, a mnie sposób w jaki dziecko uczy się różnych rzeczy - w tym wypadku rozpoznawania uczuć.
Te książeczki to jedne z nr. 1 na naszej liście książeczek przedszkolnych - zaraz po Zuzi, która szła do przedszkola - możecie o niej poczytać >>> TUTAJ <<<. Mały bardzo chętnie po nie sięga zwłaszcza w okresie choroby i długiego oczekiwania na ponowne spotkanie z kolegami.

"Co każdy przedszkolak wiedzieć powinien..." to pozycja zdecydowanie godna polecenia nie tylko dla przedszkolaków. Walory edukacyjne i cena niewątpliwie są jej największymi zaletami.Opisy innych książeczek z tej serii:
>>> "Co każdy przedszkolak odczuwać może..." <<<
>>> "Co każdy przedszkolak umieć powinien..." <<<
>>> "Jak każdy przedszkolak bawi się i uczy..." <<<

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz