Dorota Krassowska "Co każdy przedszkolak umieć powinien..."

Stron: 24
Oprawa: miękka
Przedział wiekowy: 3+
Wydawnictwo: Skrzat
Cena: ok. 5zł

Jest to pozycja z serii czterech książeczek "Co każdy przedszkolak..." opracowanych i ilustrowanych przez Panią Dorotę Krassowską.

Krótka, bogato ilustrowana książeczka dla dzieci w wieku przedszkolnym (od 3 do 5 lat) opowiadająca o tym, co każde dziecko zazwyczaj już umie mając 3 latka i więcej.
Odpowiada na pytania takie jak np. powinna wyglądać poranna toaleta przedszkolaka albo czy przedszkolak powinien już umieć sam się ubierać, jeść i pić.
Każda strona zawiera duży obrazek przedstawiający jakieś zdarzenie oraz tekst objaśniający go. Pod rysunkiem najczęściej znajduje się pytanie skierowane do dziecka - w ten sposób nasz maluch aktywnie uczestniczy w czytaniu książeczki.

Głównymi bohaterami są bliźniaki - Kuba i Zuzia - którzy opowiadają o swoich codziennych zajęciach i umiejętnościach np. zapinaniu suwaka, guzików, samodzielnym ubieraniu się, sprzątaniu itd.
Książeczkę kończy strona z zadaniem, które sprawdza wiedzę na temat rozróżniania przedmiotów np. która szczotka służy do mycia ząbków, które buciki są prawidłowo ułożone itp.

Cała seria została napisana w bardzo przystępny sposób, teksty są krótkie i zrozumiałe, a duże literki sprawiają, że dobrze się czyta nawet wieczorową porą. Obrazki ładne, szczegółowe i bardzo kolorowe - pasują do treści oraz przykuwają uwagę.

Kiedy czytamy historyjki o tym "co każdy przedszkolak umieć powinien..." Kubuś często porównuje swoje umiejętności do tego co umieją bohaterowie. Wymienia rzeczy, które robi inaczej niż dzieci w książeczce, opowiada o zajęciach z jakimi ma styczność w swoim przedszkolu.

Szukając książki idealnej - czyli takiej, która ułatwiłaby mu przebrnięcie przez pierwsze trudne dni w przedszkolu natknęłam się na serię o książeczkach "Co każdy przedszkolak...". Kupiłam wszystkie. Mój synek czytając je miał 2,5 roku - już wtedy rozumiał ich treść i bez problemu potrafił odpowiedzieć na zadane pytania. Najbardziej podoba mu się to, że jednym z bohaterów jest jego imiennik, a mnie sposób w jaki dziecko uczy się różnych rzeczy - w tym wypadku rozpoznawania uczuć.

Te książeczki to jedne z nr. 1 na naszej liście książeczek przedszkolnych - zaraz po Zuzi, która szła do przedszkola - możecie o niej poczytać >>> TUTAJ <<<. Mały bardzo chętnie po nie sięga zwłaszcza w okresie choroby i długiego oczekiwania na ponowne spotkanie z kolegami.

"Co każdy przedszkolak umieć powinien..." to pozycja zdecydowanie godna polecenia nie tylko dla przedszkolaków. Walory edukacyjne i cena niewątpliwie są jej największymi zaletami.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz