Dorota Krassowska "Co każdy przedszkolak odczuwać może..."

Stron: 16
Oprawa: miękka
Przedział wiekowy: 3+
Wydawnictwo: Skrzat
Cena: ok. 5 zł

Jest to pozycja z serii czterech książeczek "Co każdy przedszkolak..." opracowanych i ilustrowanych przez Panią Dorotę Krassowską.

Krótka, bogato ilustrowana książeczka dla dzieci w wieku przedszkolnym (od 3 do 5 lat) opowiadająca o emocjach i uczuciach jakie można odczuwać w różnych sytuacjach.
Odpowiada na pytania takie jak: skąd biorą się kłótnie i złość, dlaczego czasem robi nam się smutno itp.
Każda strona zawiera duży obrazek przedstawiający jakieś zdarzenie oraz tekst objaśniający go. Pod rysunkiem najczęściej znajduje się pytanie skierowane do dziecka - w ten sposób nasz maluch aktywnie uczestniczy w czytaniu książeczki - albo rozwiązanie danego problemu np. co zrobić, kiedy się pokłócimy.
Głównymi bohaterami są bliźniaki - Kuba i Zuzia - którzy opowiadają o tym co czują np. spotykając inną dziewczynkę w parku, uderzając się w kolano, czy otwierając gwiazdkowe prezenty.
Książeczkę kończy strona z zadaniem, które sprawdza wiedzę na temat wyrażania uczuć poprzez mimikę twarzy.

Cała seria została napisana w bardzo przystępny sposób, teksty są krótkie i zrozumiałe, a duże literki sprawiają, że dobrze się czyta nawet wieczorową porą. Obrazki ładne, szczegółowe i bardzo kolorowe - pasują do treści oraz przykuwają uwagę.

Pójście Kubusia do przedszkola wiązało się niewątpliwie z niesamowitymi emocjami - strachem, radością, smutkiem, tęsknotą, złością itp. Szukając książeczki idealnej - czyli takiej, która ułatwiłaby mu przebrnięcie przez pierwsze trudne dni w przedszkolu natknęłam się na serię o książeczkach "Co każdy przedszkolak...". Kupiłam wszystkie. Mój synek czytając je miał 2,5 roku - już wtedy rozumiał ich treść i bez problemu potrafił odpowiedzieć na zadane pytania. Najbardziej podoba mu się to, że jednym z bohaterów jest jego imiennik, a mnie sposób w jaki dziecko uczy się różnych rzeczy - w tym wypadku rozpoznawania uczuć.
Te książeczki to jedne z nr. 1 na naszej liście książeczek przedszkolnych - zaraz po Zuzi, która szła do przedszkola - możecie o niej poczytać >>> TUTAJ <<<. Mały bardzo chętnie po nie sięga zwłaszcza w okresie choroby i długiego oczekiwania na ponowne spotkanie z kolegami.


"Co każdy przedszkolak odczuwać może..." to pozycja zdecydowanie godna polecenia nie tylko dla przedszkolaków. Walory edukacyjne i cena niewątpliwie są jej największymi zaletami.

Opisy innych książeczek z tej serii:
>>> "Co każdy przedszkolak wiedzieć powinien..." <<<

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz