Bazgroszyt

Przedział wiekowy: 2+ (w zależności od wybranego produktu).
Cena ok.: zależy od wybranego produktu (nasz kosztował ok. 5 zł)

Słyszeliście już o Bazgroszytach?
Jest obecny w sieci http://www.bazgroszyt.pl/, można go znaleźć na facebooku https://www.facebook.com/Bazgroszyt a także i w naszym domu :)
Byłam strrrrrrasznie ciekawa jak wygląda zabawa z tym produktem, więc skusiłam się i kupiłam "Kreadziaki w kosmosie".

Cóż to jest?
Bazgroszyt - jak sama nazwa wskazuje to zeszyt do bazgrania. To także serwis, na którym znajdziemy wiele zadań do druku, gier i kolorowanek. W formie drukowanej znajdziemy kolorowanki i szlaczki pozostawiające duże pole dla Kubusiowych pomysłów.
Zabawa "z nim" poszerza wiedzę malucha, rozwija umiejętności małych rączek, pobudza wyobraźnię, uczy kreatywnego myślenia. Bazgroszyt to także zadania dla starszych dzieci, które mają ochotę na naukę pisania.


Bazgroszyt.pl to serwis, którego podstawowym celem jest kreatywny rozwój wyobraźni dziecka.

Dzięki twórczym kolorowankom, Twoje dziecko ma szansę wejść w fantastyczny świat Kredziaków, by wraz z nimi poznawać ciekawostki na temat świata, łącząc zdobytą wiedzę z beztroską nauką.
Wszystkie zadania zawarte w darmowych kolorowankachdla dzieci są zadaniami otwartymi, dzięki którym dziecko może dokończyć opowiadaną historię w dowolny sposób, będąc tym samym współtwórcą przygód zabawnych Kredziaków.
Oprócz edukacyjnych kolorowanek, Bazgroszyt bogaty jest w karty do nauki pisania, która nie przypomina nudnej edukacji – każdy z jej elementów urozmaicony jest dobrą zabawą, dzięki której, dziecko rozluźnia się i chętnie wykonuje polecane ćwiczenia.
Rysowanie po śladzie wzorków i szlaczków to ćwiczeniagrafomotoryczne, które przygotowują rączkę dziecka do nauki pisania, kładąc nacisk na ćwiczenie ruchów nadgarstka.
Malowanki do wydruku, to z kolei miłe spędzenie czasu, polegające na komponowaniu własnych kart, z podanych elementów, które można po skończeniu pracy wydrukować.
Dodatkowym urozmaiceniem wolnych chwil są też edukacyjne gry, mające na celu wyćwiczenie koncentracji oraz spostrzegawczości u dziecka. Ich różna tematyka, jak np.: strzelanie z łuku, zabawa w chowanego – kosmos, czy mycie zębów, zapewniają ciekawe zajęcie, do którego chętnie się powraca.<-- Cytat pochodzi z serwisu bazgroszyt.pl


Kuba miał już wcześniej styczność z książeczkami, które zawierają szlaczki, więc jego spotkanie z Bazgroszytem nie było spektakularne. Mój synek raczej jest dzieckiem, które nie lubi za bardzo kolorować - za to wymyśla dużo własnych rzeczy i zazwyczaj przelewa je na papier. Z zawartością mały urwis poradził sobie dosyć dobrze. Największy zachwyt oczywiście wzbudziły naklejki, które starał się dopasować do treści strony.
Nasza książeczka ma miękką, kolorową okładkę i 19 czarno białych stron do wypełnienia. Zadania są w sam raz dostosowane do wieku i umiejętności mojego dziecka (2 przykłady znajdziecie w zdjęciach poniżej - resztę musicie już przetestować sami ;) ).


W mojej ocenie zarówno serwis jak i egzemplarz drukowany jest ciekawy i godny polecenia. Wszystkie teksty są napisane w sposób przystępny i wesoły, zachęcający malucha do zabawy. Wartość edukacyjna sprawia, że sama chętnie podtykam mojemu maluchowi kartki do "bazgrania" :)

Minusy?
Nie zauważyłam. Estetyczne wykonanie, interesująca zawartość, przystępna cena - nie ma się do czego przyczepić ;)

Na stronie Bazgroszytu znajdziecie mnóstwo produktów do kupienia w dosyć przystępnych cenach. Znajdują się tam również darmowe kolorowanki, wycinanki, zadania itp. które możecie sami wydrukować - wystarczy być zarejestrowanym użytkownikiem serwisu.


 Ps. zdjęcia bawiącego się Kubusia nie da rady wstawić bo mały łobuz nie wyraził tym razem zgody na fotografowanie ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz