Liane Schneider "Zuzia idzie do przedszkola" - Seria Mądra Mysz


Liane Schneider "Zuzia idzie do przedszkola" - Seria Mądra Mysz
Stron: 23
Oprawa: miękka
Grupa wiekowa: 3+
Wydawnictwo: Media Rodzina
Cena: ok. 7,90 zł


Jest to kolejna pozycja z serii Mądra Mysz opowiadająca o losach małej Zuzi. Tym razem wraz z bohaterką wybieramy się do przedszkola.
Dziewczynka w związku z tym ma pewne obawy: czy inne dzieci będą chciały się z nią bawić, czy pani w przedszkolu jest miła, co zrobić jeżeli zachce się jeść albo pić?

Książeczka ta nie jest 100% odpowiedzią na dręczące przedszkolaków pytania, ale z pewnością objaśni sytuacje, z którymi będą spotykać się na co dzień.
Do tego pierwszego, wielkiego dnia Zuzia przygotowuje się wraz z mamą - w końcu to od nas, rodziców,  wiele zależy jak będzie wyglądać start naszej pociechy.
Pod koniec całego opowiadania okazuje się, że w przedszkolu jest całkiem sympatycznie - są dzieci, z którymi można się bawić, Pani, która czyta bajki, zabawki, a nawet malutkie ubikacje - dużo mniejsze niż te w domu.

Jest to pierwsza książka (ale nie jedyna!) o tej tematyce którą kupiłam dla Kubusia. Mały szkrab bał się jeszcze bardziej niż tytułowa Zuzia. Historię czytaliśmy co dzień przed snem, rozmawiając o każdej z przedstawionych sytuacji np. o wejściu do przedszkola, przebieraniu się w szatni i odprowadzaniu do sali. Dzięki temu wiedział co go będzie czekało - złożyło się nawet tak, że pani z jego grupy ma tak samo na imię jak ta w opowiadaniu.
Synek uwielbia "czytać" Zuzię do dziś - zwłaszcza, że bardzo wiele choruje i chodzi do niego stosunkowo rzadko.
Myślę, że objaśnianie dziecku świata poprzez czytanie jest świetnym sposobem na przygotowanie go nie tylko na pójście do przedszkola, ale także w inne miejsca, które np. mogą wzbudzać strach.
Książeczki czyta się przyjemnie, tekst jest prosty i zrozumiały. Dodatkowym plusem są szczegółowe obrazki pomagające dziecku bardziej zrozumieć opisywaną sytuację.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz