Gra zręcznościowa Elefun & Friends - Hasbro


Nr. kat.: H05294
Grupa wiekowa: 3+
Zawartość opakowania:
- 4 kolorowe siatki
- 30 kolorowych "motylków"
- Słonik (zasilany bateryjnie) + ściągana trąba
Liczba graczy: 2-4
Cena: ok. 85 zł

"Cztery słonie, zielone słonie
Każdy kokardkę ma na ogonie..."

W tym wypadku  nie cztery, a jeden i bez kokardki na ogonie, ale za to w towarzystwie motylków.
Mowa o grze zręcznościowej Hasbro - Elefun & Friends, polegającej na łapaniu wylatujących z dłuuugiej trąby kolorowych "owadów" w specjalne siatki.

Gra jest dziecinnie prosta, mój syn dostał ją mając 2,5 roku i poradził sobie z nią... zadziwiająco doskonale!
Największą zaletą zabawki jest fakt, że grając dziecko nie siedzi w miejscu - musi się troszkę poruszać, by schwytać szybciej od innych motylki w siatkę - jeżeli będzie ich miało najwięcej - wygrywa.
Prócz tego jest to doskonały trening refleksu, spostrzegawczości (czasami wylatuje ich dużo, tak, że można przeoczyć któregoś) a także sposób na ćwiczenie liczenia oraz nazw kolorów.
Największe wrażenie na Kubusiu zrobiła oczywiście wysokość trąby (ok. 115 cm).
Jest to jedna z jego ulubionych gier.

Elefun, to zabawka przy której jest niezbędna obecność osób dorosłych - aby można było grać najpierw trzeba wsypać motylki do środka, a potem nałożyć trąbę, zrobioną z grubej foli, rozwinąć i "postawić" - ze względu na wysokość dziecko samo nie jest w stanie tego zrobić.
Za pomocą przełącznika uruchamiamy zabawkę, słychać wtedy pracę "silniczka", ale nie jest to głośny, denerwujący dźwięk. W momencie, gdy zdarzy się "wypadek" np. słonik przewróci się wentylatorek odpowiadający za wydmuchiwanie motylków przestanie działać do momentu ponownego postawienia na ziemi lub wyłączenia.

Motyle zrobione są z lekkiego materiału (trochę to przypomina taką sztywną tasiemkę), związane po środku nitką. Zdarza się, że po mimo nowej baterii nie chcą wylatywać ze słonika - Kuba uwielbia je mieszać i gnieść w siateczkach - aby znów wszystko działało poprawnie musimy trochę "wyprostować" skrzydełka.
Minusem jest to, że po mimo grubej folii, z której jest wykonana trąba trzeba uważać, by się nie pogniotła (zwłaszcza na samym dole) - gdy zagnieceń jest za dużo traci swoją stabilność.

Elefun to gra na ponure, deszczowe dni. Świetnie się sprawdza, gdy w zabawie bierze udział kilkoro graczy.


2 komentarze:

  1. Świetna ta gra. Mój Maluch na razie jest jeszcze na nią za mały, ale jak podrośnie to na pewno ją kupię.

    OdpowiedzUsuń