"Pamięć" - Alexander

Ilość elementów: 70 obrazków (35 par) oraz instrukcja
Grupa wiekowa: 4+ według informacji na pudełku (ale według mnie nadaje się już dla 3 latka)
Ilość graczy: 2/8
Cena: ok. 20 zł
"Pamięć" jest chyba jedną z najbardziej znanych i prostych gier nie tylko dla maluchów. Polega na odkrywaniu obrazków, zapamiętywaniu ich położenia i dobieraniu w pary. Zadanie wydaje się banalnie proste - ale przy ich dużej liczbie jest to trudne nawet dla dorosłego. Kto zbierze najwięcej par - wygrywa. Doskonały trening  pamięci, koncentracji, spostrzegawczości i kojarzenia.

U nas w domu jest to pierwsza gra, którą zakupiliśmy dla Kubusia i dostał ją bardzo wcześnie (ok 1,5 roku). Zabawa odbywała się pod stałą kontrolą - z racji niebezpieczeństwa zjedzenia kartonikowego obrazka.
Pewnie zastanawiacie się, jaki sens ma kupowanie takiej zabawki dla małego chłopca. Otóż ma.
Rysunki na "klockach" są kolorowe, wyraźne, przyciągają uwagę. Świetnie sprawdziły się do nauki nowych słówek - początkowo pokazywałam Kubusiowi daną rzecz i nazywałam ją. Ok. 2 lat zaczął dobierać obrazki w pary. Teraz, mając 3 latka możemy stosować się do zasad - wykorzystując np. połowę kartoników.

Wariantów gry może być tyle, na ile (znów!) pozwala Wam wyobraźnia.
Czasem bawimy się "tworzenie" opowieści opartej na obrazkach - losujemy z kupki 3, 4 kartoniki i układamy w rządku.
Np. wybraliśmy pieska, parasol i kaczuszkę - powstaje taka historia:
"Pewnego dnia piesek Burek wyszedł na spacer, a ponieważ bardzo padało zabrał ze sobą parasol. W parku spotkał kaczuszkę Klarę." Takie krótkie opowiadanie świetnie ćwiczy wyobraźnię.
Zaletą "Pamięci" firmy Alexander jest jakość wykonania zabawki - każdy element zrobiony jest z grubej tektury dosyć trudnej do pozginania. Niektóre z naszych obrazków mają ślady zębów - pomimo to dzielnie przetrwały próbę czasu i niszczycielskie zapędy mojego synka.
Co do opakowania i przechowywania - wieczko jest zrobione z dosyć cienkiego kartonika podatnego na uszkodzenia. Na pudełku prócz informacji odnośnie małych elementów znajduje się także uwaga o konieczności nadzoru przy zabawie osoby dorosłej.

Gra wyprodukowana w Polsce.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz