Układanka dydaktyczna "Skojarzenia"

Skojarzenia (Układanka dydaktyczna) - Trefl
Ilość elementów: 32 trójdzielne klocki (96 elementów).
Grupa wiekowa: 4+ (choć moim zdaniem świetnie nadaje się już dla 2,5 - 3 latków
Wykonanie: sztywne, kartonowe elementy
Cena: ok. 20 zł


Układanka dydaktyczna "Skojarzenia" od Trefla jest to rodzaj gry, którą możemy wykorzystać na wiele sposobów. Podstawowym zadaniem jest połączenie 3 obrazków (elementów puzzli) razem tak by każda rzecz czy sytuacja łączyła się ze sobą skojarzeniem (tak jak jest to przedstawione na zdjęciu pudełka), czyli: Łóżko w pokoju kojarzy się z poduszką, snem a śpi się w nocy, gdy na niebie pojawia się księżyc.

Przyznam, że na początku zadanie wydawało się łatwe, zwłaszcza, gdy wszystkie kartoniki były ze sobą połączone. Po zmieszaniu ich nawet ja mam czasem problem ze znalezieniem właściwego elementu. Jest ich bardzo dużo, więc przed każdą zabawą razem z Kubą segregujemy je od największych do najmniejszych a potem zaczynamy układanie.

Sposobów na  zabawę jest tyle ile wymyśli nasza głowa.
O obrazkach można po prostu opowiadać - dla tego nadają się już dla najmłodszych, oczywiście TYLKO POD NADZOREM RODZICÓW - dzięki czemu dziecko uczy się nowych słów.
Kolejną zabawą jest połączenie wszystkich 3 obrazków i wymyślenie historii o każdym z nich tak by tworzyły spójne opowiadanie.
Można też zrobić zawody na czas w większej grupie. Tu przyda nam się minutnik nastawiony na 5 min. Kto znajdzie i połączy najwięcej skojarzeń wygrywa.
Ale to oczywiście tylko moje propozycje.

Wykonanie puzzli jest dosyć solidne - są zrobione z grubego kartonu. Dbając o nie na pewno przetrwają wiele.
Kupiłam tą grę na 2 urodziny synka przyjaciółki. Dziś świetnie radzi sobie z dobraniem obrazków. Kuba dostał ją przy okazji tegorocznych świąt. Układanie idzie mu dosyć sprawnie. Zaskakuje mnie wciąż jego spostrzegawczość - dużo lepsza niż moja ;)


1 komentarz:

  1. ulubiona układanka Olusia
    dobrze sobie z nią radzi :)

    OdpowiedzUsuń