Puzzle "Number Snake"

Puzzle "Number Snake" - Orchard Toys
Ilość elementów: 10
Grupa wiekowa: 3+
Wykonanie: sztywne, kartonowe elementy
Są to bardzo ładne, kolorowe puzzle, z których układa się węża. Wąż na swoim "ciele" ma wypisane cyferki od 1 do 10. Każda cyferka to osobny element. Cały obrazek nie zajmuje wiele miejsca (62x10 cm), ale same pojedyncze puzzle są dosyć duże (10 cm wysokości i różnej szerokości), specjalnie przeznaczone dla malutkich rączek. 

Jakoś wykonania oceniam na 6 (w skali od, 1 do 6), ponieważ są zrobione z grubej tektury, dzięki czemu są odporne na zagniecenia. Samo pudełko do ich przechowywania też wykonane jest dosyć solidnie - choć wiadomo, że jest to tylko opakowanie i ma prawo się zniszczyć (np. przy otwieraniu czy zamykaniu).
Wiek przeznaczenia to 3+ i myślę, że to odpowiedni moment na początek nauki cyferek - dziecko bawiąc się nimi ma możliwość nauczenia się jak poszczególne liczby wyglądają oraz ich kolejności.

Kuba akurat umie już słownie liczyć do 10, ale dzięki tym puzzlom powoli zaczyna je nazywać patrząc na obrazek. Najczęściej jest tak, że pyta mi się czy dana cyferka pasuje, jeżeli nie uda mu się chwycić odpowiedniej podpowiadam mu, jakiej musi poszukać. Często trafia za pierwszym  razem.

Ogólnie, jeżeli ktoś będzie miał okazję "trafić" na te puzzle to polecam. Nasze pochodzą z http://www.zabawianki.pl/


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz