Arianna Candell i Rosa M. Curto "Jak się zachować? W przedszkolu?"


Stron: 35
Oprawa: miękka
Grupa wiekowa: 2,5 - 3+
Wyd.: Debit
Cena: ok. 10zł


Czy Wasze dziecko wybiera się może nie długo do przedszkola?
Macie obawy jak sobie poradzi?
Polecam wszystkim maluchom i ich rodzicom wszelkie możliwe książeczki, które pomagają objaśniać świat.

Jest to książka, która z powodzeniem starczy na wszystkie lata przedszkola. Są w niej opisane sytuacje, z którymi na pewno spotka się każda pociecha wybierająca się do tejże placówki.
Przede wszystkim przedszkole jest przedstawione, jako przyjazne miejsce. Dzieci chodzą do niego z przyjemnością i miło spędzają w nim czas, ale mają także tam poważne problemy do rozwiązania. np. jak się zachować, gdy koleżanka złości się, bo coś jej nie wychodzi. 
Z książeczki dziecko dowiaduje się, że ma prawo bać się tego, czego nie zna - np. w ogóle pójścia do przedszkola, uczy się podstawowych zasad panujących za jego progiem a także rzeczy, które przydają się w codziennym życiu domowym takich jak: mycie rączek czy sprzątanie po zabawie.

Na każdej stronie książeczki jest opisana inna sytuacja zobrazowana ładnymi rysunkami a na jej końcu znajdują się pomysły na zabawy (przykłady zabaw przedszkolnych) a także porady dla rodziców.

Mój szkrab miał problem z pójściem do przedszkola. Bardzo bał się tego, co go tam czeka. Chciałam mu ułatwić start, tak by strach nie był już taki straszny a to miejsce nie przerażało go tyloma nowościami. 
W swoim zbiorze posiadamy kilka książeczek, które ułatwiają maluchom przeżycie przedszkola i moment rozstania z rodzicami w zupełnie obcym miejscu. Ta książka jest rewelacyjna, dlatego, że jest tam opisany nie tylko "ten pierwszy raz", ale przede wszystkim także takie sytuacje, które Kubuś może spotkać, co dzień, nie tylko w przedszkolnej sali.

Minus daję za miękką okładkę (i strony), ponieważ w rękach trzylatka książka może ulec zniszczeniu - zwłaszcza, że synek bardzo lubi "czytać" ją sam.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz